Çözüldü Dead Cells OpenGL Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

karma999

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun süredir Dead Cells adında bir oyun oynuyorum. Oyunda iki adet exe bulunmakta, birisi normal deadcells.exe diğeri ise deadcells_gl.exe. Oyunu deadcells.exe dosyasından açınca oyunda kasma olduğundan deadcells_gl.exe dosyasını kullanıyordum ve hiçbir sıkıntı çıkmıyordu fakat son güncelleme ile birlikte ne zaman ona tıklasam "The application was unable to create an OpenGL context for your ATI Radeon HD 4600 Series video card. OpenGL 3.2+ is required, please update your drivers." uyarısı veriyor. deadcells.exe dosyasından giriş sağlayabiliyorum ve herhangi bir hata da almıyorum. OpenGL Extensions Viewer programı ile kontrol ettim, kurulu OpenGL versiyonu 3.3 görünüyor. Acaba ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız da güncel mi? Ekran kartınızın son sürümünü indirmeyi deneyin.
Denedim ama olmadı maalesef hatta sildim bazı forumlarda eski bir beta versiyon ile düzeliyor denmiş diye onlarıda denedim fakat olmadı. Anlayamadım neden eski sürüme alınca hiç bir hata almadan girebiliyorum fakat son sürümde GL versiyonundan giriş olmuyor.

Bu arada bunu yazarken tekrar denememiştim bugün ekran kartımı değiştirdim. Şu an senin cevabınla bir girip bakayım dedim çalıştı. Sorunun neden olduğuyla alakalı hiç bir fikrim yok. Birisi steam de aynı sorunu aldığını bir süre sonra kendi kendine geçtiğini de yazmış. Neyse benim sorunum çözüldü, tuhaf bir yöntem olsa da. Çok teşekkürler.

Yetkililer isterlerse konuyu kaldırabilirler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı