Dead Space 2 hata vermeden kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Jeffrey Dahmer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği
Ekran kartı
4090
İşlemci
13900k
İndirim var diye satın aldım fakat oyunu açamadım bir türlü. Hata falan dahi vermiyor, direk çat diye kapanıyor.
Alta videosunu koydum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Jeffrey Dahmer

İnternette biraz araştırma yaptım. Eğer işlemciniz 10 çekirdekten fazlasına sahipse bu sorun meydana geliyormuş. İşlemcinizi 10 çekirdek veya daha az kullanacak şekilde ayarlayıp deneyin isterseniz.

Hayatımda gördüğüm en komik ve saçma hata :D Hemen deneyip bilgilendireceğim sizi hocam.

@reptile
Hocam işlemcimin kullanımını sınırlamak yerine diğer pc'de deneyeyim dedim. Diğer PC'nin özellikleri şu şekilde
2060
10400f (6 CORE)
16gb ram
W10 pro
Tahmin edin ne oldu :D yine aynı sorun
Bence sorun 10+ core üstündeki işlemciler değil. Bambaşka bir şey

Her iki bilgisayarda da şunu dener misiniz?

Dead Space 2 klasörüne gidip .exe dosyasına sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra uyumluluk modu sekmesinden yönetici olarak çalıştır özelliğini işaretleyin. Daha sonra uygulama dosyasının adını deadspace2 yerine deadspace2.exe olarak değiştirip direkt bu dosya üzerinden çalıştırmayı deneyin.

Her iki bilgisayarda da şunu dener misiniz?

Dead Space 2 klasörüne gidip .exe dosyasına sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra uyumluluk modu sekmesinden yönetici olarak çalıştır özelliğini işaretleyin. Daha sonra uygulama dosyasının adını deadspace2 yerine deadspace2.exe olarak değiştirip direkt bu dosya üzerinden çalıştırmayı deneyin.
Cidden kafayı yemelik, yine olmadı hocam. Millette mis gibi çalışırken ben de niye çalışmıyor anlamadım. Delireceğim, az kaldı 😮‍💨

Diğer bilgisayarda da çalışmadığını belirtmişsiniz. Onun için de ayrı bir rapor oluşturabilir misiniz? Oyun hatırladığım kadarıyla bende de mevcuttu. İndirip test edeyim ayrıca.
Söylediğiniz adımları ikisinde de denedim hocam fakat değişen bir şey yok. Sorun galiba benim bahtımda. Rapor oluştursam da değişen bir şey olmayacak demek istediğim.

Geri
Yukarı