Dead Space serisi oynanır mı

Hayatımda oynarken bu kadar gerilim yaşatan, oynanışı çok iyi olan bir oyun daha görmedim. Hikayesi de güzel kesinlikle bitirin. Özellikle DP3 mükemmel ötesi ama nedense oyun camiasında hak ettiği ilgiyi görememiş bir seri.

Oynanır. Ben de yakın zamanda başladım ve bir anda 3 saniye önce geçtiğim yerden geri dönerken yaratık çıkınca bir anda elin S'ye gidiyor ve ateş etmeye başlıyorsun.

ilk çıktığı zaman oyun içine gömülmüş ve oyunda gözüne batmayan hud furyasının ön çeken oyunlarındandı, aşırı yenilikçiydi. İlk oyunu o kadar germese de havaya sokuyor, boş sıkıp geçmiyorsun her şeye ki, zaten bu oyunda boş sıkıp geçmek en kolay köşeye sıkışma, mermisiz kalma yöntemi. (Üst zorluklarda daha keyifli oluyor o şekilde öneririm) Diğer oyunları ise ilk oyuna göre çok daha hızlanıp, çok daha akıllanan bir düşman yapısına sahip. Kesinlikle pişman olmazsın eğer gerilim oynamaktan zevk alıyorsan.

Dead Space 1 ve 2 oynanır. Serinin açık ara en hızlı tempolu oyunu Dead Space 2. İlk oyun biraz daha ağır ilerliyor. Üçüncü oyun bana göre gerilim ve hayatta kalma oyunundan daha çok TPS türü bir oyun olmuş. İlk iki oyunun yanından geçemez. Ama hikayeyi tamamen anlamak istiyorsan onuda oynayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı