Dead uzantılı dosya

44shell

Hectopat
Yer
DevRap Freestyle
Daha fazla  
Meslek
Pentester
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde rat yemiştim. Sonra 1 gün kapalı tutup hiç internete bağlamadım. Ama açtım dayanamayıp. Dosyalarım silinmiş mi diye bakmak için. Fark ettiğim şey ise şu oldu. Discord dosyaları arasında adı .Dead olan ve uzantısı da Dead olan bir dosya buldum. Bu virüs müdür? Değilse de bu dosya uzantısı nedir ne işe yarar? Bu arada o dosyanın olduğu klasörü görüntüledikten sonra PC açılmamaya başladı.

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde rat yemiştim. Sonra 1 gün kapalı tutup hiç internete bağlamadım. Ama açtım dayanamayıp. Dosyalarım silinmiş mi diye bakmak için. Fark ettiğim şey ise şu oldu. Discord dosyaları arasında adı .Dead olan ve uzantısı da Dead olan bir dosya buldum. Bu virüs müdür? Değilse de bu dosya uzantısı nedir ne işe yarar? Bu arada o dosyanın olduğu klasörü görüntüledikten sonra PC açılmamaya başladı.
1614683794327.png

Öncesinde zararlıyı durdur.

Sonra bunları kullan:

Zararlı kaynaklı değil Discord'un kendi dosyalarından. Önceki konularından birine cevap vermiştim zaten. İsteneni paylaşmadığın için de ne olduğu belli değil. Tarama sonrası bir şey bulunmadıysa zararlı kaynaklı değil sistem kaynaklıdır.
Açılmıyorsa onarma veya format atıp sağlam bir AV kullanın.
Bildiğim kadarıyla Murat hoca bildirimlere bakmıyor.
Güvenlik ve birkaç ana kategoriyi takip ediyorum o şekilde görüyorum :) Onlar arasından da saçma ve bilindik şeylere cevap vermiyorum artık. Bilgilendirme için sağolasın yine de.

Zararlı kaynaklı değil Discord'un kendi dosyalarından. Önceki konularından birine cevap vermiştim zaten. İsteneni paylaşmadığın için de ne olduğu belli değil. Tarama sonrası bir şey bulunmadıysa zararlı kaynaklı değil sistem kaynaklıdır.
Açılmıyorsa onarma veya format atıp sağlam bir av kullanın.

Güvenlik ve birkaç ana kategoriyi takip ediyorum o şekilde görüyorum :) onlar arasından da saçma ve bilindik şeylere cevap vermiyorum artık. Bilgilendirme için sağ olasın yine de.

Hocam sağ olun da maalesef Malwarebytes ve McAfee ikilisini uzun zamandır kullanmama rağmen(ikisi de lisanslıydı) bu olayı nasıl yaşadığımı hala anlamış değilim ve PC açılmadığı için istediğiniz şeyi paylaşamıyorum 😥

Geri
Yukarı