Death Stranding mi yoksa CP77 mi?

Hangisi?

• Cyberpunk 2077

Oy: 46 83,6%
  • Death Stranding

Oy: 9 16,4%

• Oy verenlerin toplamı
    55
Aslında bu kadar arada kalmamın sebebi çıkacak oyundan ziyade kimin yaptığı. Ben MGS 5 ve Witcher 3'ü bayıla bayıla oynadım. CP77 evet daha çok içerik sunuyor ama patlıyacak gibi geliyor. DS ise; a Kojima Game.

Bir hocamın lafıyla Death Stranding = Yürüme Simülatörü :D

Cyberpunk 2077 bence. DS daha uyguna alabilirsiniz yakın süreçte lakin Cyberpunk fiyatı düşmeyecek hatta artacak.

Aslında bu kadar arada kalmamın sebebi çıkacak oyundan ziyade kimin yaptığı. Ben MGS 5 ve Witcher 3'ü bayıla bayıla oynadım. CP77 evet daha çok içerik sunuyor ama patlıyacak gibi geliyor. DS ise; a kojima Game.

CP77 bana da patlıyacak gibi geliyor ama dünyanın en iyi oyunlarından da olabilir.

CP2077 çıkmadı daha belki Death Stranding'den kötü bir oyun olacak veya daha iyi bir oyun. Bence bu konu oyun çıktıktan sonra açılır.

Çıkmayan bir oyunla karşılaştırmak doğru değil ama ben yine de Cyberpunk diyorum.

Sebebi Death Stranding'in kötü olması değil. Tam tersi Death Stranding bu sene oynadığım en iyi oyun ve benim için çok değerli bir oyun ama yukarıda da arkadaşların dediği gibi herkese göre bir oyun değil. Tekrar oynanabilirliği yok. Hikayeyi bir kez deneyimledikten sonra geri dönüp tekrar bakmayı isteyeceğiniz bir oyun değil (en azından çoğu kişi için) çünkü hikayeyi bildikten sonra oyun tam anlamıyla yürüme simülasyonuna dönüşüyor.

Öte yandan Cyberpunk çok daha büyük bir yapım ve hitap ettiği, daha doğrusu edeceği kitle çok daha geniş. RPG odaklı bir oyun olması da tekrar oynanabilirliğini arttırıyor. Oyunun daha başında nasıl bir karakter ile oynayacağınızı seçmek için 3 farklı seçenek sunulacak. O bile tekrar oynama sebebi olabilir.

Cyberpunk'ın hikaye modu kaç saat olacak bilmiyorum ama Witcher 3'ten daha kısa olacağı söylenmişti. 30-40 saat civarı olacağını düşünüyorum. Death Stranding'in de ana hikayesi 40 saat civarıydı. Cyberpunk'ta ek olarak yan görevler ve keşfedilecek büyük bir dünya olması sebebiyle toplam oynama süresinde 150 saat üzerine çıkabileceğimizi düşünüyorum. Death Stranding'te de büyük bir dünya ve oldukça fazla yan görev var ama dediğim gibi o oyunda asıl motivasyonumuz oyunun ana hikayesi oluyor. Hikaye bittikten sonra çıkıp yan görev yapacağınızı zannetmiyorum. O yüzden oynanış süresi ve oyun içeriği olarak da Cyberpunk daha önde olur.

Oyun daha çıkmadığı için bu dediklerimin doğruluğu kesin olmayabilir ama şu ana kadar CP77'den gördüğümüz ve duyduğumuz şeylere bakarak bunları söyleyebilirim. Umarım beklediğimiz kadar iyi olur.

CP77 kararımı verdim sağolun bir de. RE 2 mi 3 mü daha güzel?

RE2. Üçüncü oyun ikinci oyunun daha kısa ve özensiz bir kopyası.

Yeni konular

Geri
Yukarı