Çözüldü Death Stranding "sunucu bağlantısı dengesiz" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

isimsizkahraman

Megapat
Makaleler
4
Yer
Akihabara
Oyun Sunucuya bağlanmıyor, dün böyle bir sorun yoktu.

1672256212513.png

Kod:
Hata kodu: 51003

Epic Games üzerinden ücretsiz olarak aldım.

Çözüm
Söylentilere göre oyunun DC versiyonunda herhangi bir sorun yok, bir satış stratejisi olarak sunucu erişimi kısıtlanmış olabilir.
Şimdi DC Update indiriyorum deneyip haberdar edeceğim. Eğer böyle bir durum söz konusu ise büyük haber olur @Emin Çıtak.

Şimdi denedim ve DC versiyonda sunucu çalışıyor, biraz başarım yağmurundan sonra kaldığım yerden devam edebiliyorum.

1672420085366.png

Kod:
Oyun sürümü: standart versiyon: 1.08 Tarih: 30.12.2022 saat: 20:09

1672420785109.png

Kod:
Oyun sürümü: DC Versiyon: 1.002 Tarih 30.12.2022 saat: 20:20
İnsanları yanlış bilgilendirmeyin. Sunucularda sorun vardı ve şimdi düzeldi, üst sürüm alınca düzelmiyor yani. Boşu boşuna para verdirtmeyin insanlara. Çözüm diye sabitlemişsiniz bir de.

Artı -1 Eksi
İnsanları yanlış bilgilendirmeyin. Sunucularda sorun vardı ve şimdi düzeldi, üst sürüm alınca düzelmiyor yani. Boşu boşuna para verdirtmeyin insanlara. Çözüm diye sabitlemişsiniz bir de.
Bu eski bir konu, oyun sunucuları 1 hafta ulaşılamaz durumdaydı.

Artı -1 Eksi
Bu eski bir konu, oyun sunucuları 1 hafta ulaşılamaz durumdaydı.

Tamam da dediğimi anlamadınız galiba? 1 hafta önce ulaşılamazdı doğru ama oyunun directors cut versiyonu alınca o sorun düzelmiyordu. Ben de directors cut vardı ve ben 1 hafta önce herkes gibi ben de sunucu problemini yaşadım. Yani directors cut alınca sorun çözüldü demişsiniz sorunun çözülmesinin onu almayla alakası yok.

Tamam da dediğimi anlamadınız galiba? 1 hafta önce ulaşılamazdı doğru ama oyunun directors cut versiyonu alınca o sorun düzelmiyordu. Ben de directors cut vardı ve ben 1 hafta önce herkes gibi ben de sunucu problemini yaşadım. Yani directors cut alınca sorun çözüldü demişsiniz sorunun çözülmesinin onu almayla alakası yok.
Siz ekstra satın almadıysanız bilemiyorum. Ama şahsen ben satın alıp iade etmiş birisi olarak sorunun bu şekilde çözüldüğünü bizzat test ettim. :)

Siz ekstra satın almadıysanız bilemiyorum. Ama şahsen ben satın alıp iade etmiş birisi olarak sorunun bu şekilde çözüldüğünü bizzat test ettim. :)

Birader Türkçe konuşuyorum. Oyunun standart versiyonu olanda directors cut versiyonu olanda Online oynayabiliyor. Epic bedava verdiği için sunucularda yoğunluktan çevrimiçi olunamıyordu. Ben de directors cut var ve ben sunucular çöktüğünde oyuna bağlanamıyordum herkes gibi. Ayrıca sizin dediğini gibi olsa, diretors cut versiyonunda Online var standart versiyonda yok yazar. İnsanların Online oynayabilmek için boşu boşuna fazladan para vermesine gerek yok.

Benim durumumda düzeldi, zaten ekran görüntüsü ve tarih olarak mesaj attım:

Söylentilere göre oyunun DC versiyonunda herhangi bir sorun yok, bir satış stratejisi olarak sunucu erişimi kısıtlanmış olabilir.
Şimdi DC Update indiriyorum deneyip haberdar edeceğim. Eğer böyle bir durum söz konusu ise büyük haber olur @Emin Çıtak.

Şimdi denedim ve DC versiyonda sunucu çalışıyor, biraz başarım yağmurundan sonra kaldığım yerden devam edebiliyorum.

Eki Görüntüle 1618352

Kod:
Oyun sürümü: standart versiyon: 1.08 Tarih: 30.12.2022 saat: 20:09

Eki Görüntüle 1618375

Kod:
Oyun sürümü: DC Versiyon: 1.002 Tarih 30.12.2022 saat: 20:20

Lütfen zaten tamamen düzelmiş sorunun konusunu hortlatmayın, evet şu an sorun standart versiyon için de düzeldi, ancak o sorunun olduğu zaman benim test ettiğimde DC versiyonu çalışıyor, Standart versiyonu bağlantı hatası veriyordu. Resmi bir açıklamada gelmediği için o günün çözümü oydu.

Artı -1 Eksi
Benim durumumda düzeldi, zaten ekran görüntüsü ve tarih olarak mesaj attım:

Lütfen zaten tamamen düzelmiş sorunun konusunu hortlatmayın, evet şu an sorun standart versiyon için de düzeldi, ancak o sorunun olduğu zaman benim test ettiğimde DC versiyonu çalışıyor, standart versiyonu bağlantı hatası veriyordu. Resmi bir açıklamada gelmediği için o günün çözümü oydu.

Kendi kendine çelişiyorsun birader. Şu an iki sürümde Online oynayabiliyorsa demek ki senin bahsettiğin gibi "60 TL fazla verin, yoksa oyun Online olmuyor" diye bir şey yok. Bu konuyu okuyan gidip directors cut fazladan "boşa" para verecek. Mevzu hortlatmak değil, yanlışı düzeltmek. Sunucularda sorun varken benim oyunum "directors cut" iken ben de sunucu sorunu yaşıyordum diyorum ee ne demek miş directors cut almazsan Online oynayamazsın diye bir şey yok. Yanlış yönlendirip insanların parasını boşa harcartmayın. Doğrusu; Epic bedava verdiği için DS sunucuları çöktü ve kimi standart oyuncu kimi directors cut sahibi oyuncular oyunu Online oynayabiliyorken bazıları oynayamıyordu, bu budur. Hala daha bana o gün ben böyle çözdüm diyorsun, senin şansına DC almışssın o an çözülmüş yani almasaydın da çözülecekti demeye getiriyorum ama anlamıyorsun, neyse. Boşuna DC almanıza gerek yok Online standart ve DC versiyonda var.

Kendi kendine çelişiyorsun birader. Şu an iki sürümde Online oynayabiliyorsa demek ki senin bahsettiğin gibi "60 TL fazla verin, yoksa oyun Online olmuyor" diye bir şey yok. Bu konuyu okuyan gidip directors cut fazladan "boşa" para verecek. Mevzu hortlatmak değil, yanlışı düzeltmek. Sunucularda sorun varken benim oyunum "directors cut" iken ben de sunucu sorunu yaşıyordum diyorum ee ne demek miş directors cut almazsan Online oynayamazsın diye bir şey yok. Yanlış yönlendirip insanların parasını boşa harcartmayın. Doğrusu; Epic bedava verdiği için DS sunucuları çöktü ve kimi standart oyuncu kimi directors cut sahibi oyuncular oyunu Online oynayabiliyorken bazıları oynayamıyordu, bu budur. Hala daha bana o gün ben böyle çözdüm diyorsun, senin şansına DC almışssın o an çözülmüş yani almasaydın da çözülecekti demeye getiriyorum ama anlamıyorsun, neyse. Boşuna DC almanıza gerek yok Online standart ve DC versiyonda var.
Tamamen katılıyorum. Ben de anlam verememiştim çözüm olarak görülmesine.

Tamam dostum 60 TL sende kalabilir. Epic Games parana çökmüyor merak etme iade edebilme seçeneğin mevcut eğer düzelmez ise iade eder geçer insanlar.

Artı -1 Eksi
Tamam dostum 60 TL sende kalabilir. Epic Games parana çökmüyor merak etme iade edebilme seçeneğin mevcut eğer düzelmez ise iade eder geçer insanlar.

Arkadaş siz sanırım dediğimi bilerek başka yerlere çekmek istiyorsunuz. Adam yukarıda "directors cut almazsanız oyunu Online oynayamazsınız" demiş. Ben de diyorum ki böyle bir şey yok standart versiyonu olanda bu oyunu Online oynayabiliyor. Ama o sabitlemiş bu yorumu, insanlar üşengeç çözüldü kısmındaki yorumu gelip okuyacak gidecek boşu boşuna directors cut alacak. Anlatabildim mi? Parama çöküyor mu dedim ben? İnsanları yanlış bilgilendirilmemesi için insani bir şekilde uyardım ama anlamamakta diretiyorsunuz.

Geri
Yukarı