Debian 12 Broadcom Wi-Fi yok

DrDrugstein

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Broadcom 4360 Wi-Fi kartım var driverlari indirene kadar adaptorle her kaynaktaki her kodu denedim ama bir türlü halledemedim driverlari vs. kurdum her şey sorunsuz tamam simdi oldu dedigimde de adaptoru cikardigimda yine yoktu Wi-Fi. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Ben Debian 12 GNOME çok sevdim ve böyle çözülenesi bir problemden dolayı terk etmek istemiyorum.

Arkadaşlar Broadcom 4360 Wi-Fi kartım var driverlari indirene kadar adaptorle her kaynaktaki her kodu denedim ama bir türlü halledemedim driverlari vs. kurdum her şey sorunsuz tamam simdi oldu dedigimde de adaptoru cikardigimda yine yoktu Wi-Fi. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Ben Debian 12 GNOME çok sevdim ve böyle çözülenesi bir problemden dolayı terk etmek istemiyorum.

Bilgisayarı yeniden başlatmayı denedin mi?

Zorla kurarsın 2-3 ay çalışır.
Dalıp da unutup da "sudo apt update" yaparsan bir de "kernel update" varsa geçmiş olsun çalışmaz olur.
Yeniden internette kurulumu ara dur

Ben olsam "uydu alıcılarıyla uyumlu" yazan dandik ucuz USB'lerden bir tane alır keyfime bakarım
"Ralink" ve "Mediatek" ibaresi sorunsuzluk demek

Dalıp da unutup da "sudo apt update" yaparsan bir de "kernel update" varsa geçmiş olsun çalışmaz olur.

Ben olsam "uydu alıcılarıyla uyumlu" yazan dandik ucuz USB'lerden bir tane alır keyfime bakarım
"Ralink" ve "Mediatek" ibaresi sorunsuzluk demek
Var zaten o dandiklerden ama çok verimsiz..

Var zaten o dandiklerden ama çok verimsiz.

wl - Debian Wiki bu rehberdeki adımları takip edin, belki işe yarar.
Eğer olmazsa alternatif bir çözüm olarak telefon üzerinden Wi-Fi'ya bağlanıp USB ile tethering yaparak bilgisayara internet sağlayabilirsiniz.

Dalıp da unutup da "sudo apt Update" yaparsan bir de "kernel Update" varsa geçmiş olsun çalışmaz olur.

"Ralink" ve "MediaTek" ibaresi sorunsuzluk demek

Dkms kurulum yaptığında her seferde elle kurulum yapmasına gerek kalmaz. Dkms sürücüler kendini yeni kernele adapte ediyor direkt.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı