Debian tabanli Deepin icin R7 240 Surucusu Var mi?

Daha fazla  
Debian tabanli DeepinOS kullamaktayim, oyun oynamak icin AMD R7 240 surucusune ihtiyacim var. Fakat sitesinde bulamadim. Resmi veya gayriresmi bir kaynak verebilir misiniz?
@IIBySinyoRII
Sistemin kendi yüklediği sürücü var fakat o işimi görmüyor. Güncellenmesi gerekiyor.

404444
Deepin Ekran Görüntüsü_alan-seçin_20190614175845.png

Günce. Yardımcı olabilecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yaptığınız alıntının bildirimi gelmemiş çok geç kaldım özür dilerim. GNU/Linux konusuna bir bakayım dedim bugün o zaman gördüm.

Sorunuza gelince deepin graphics driver manager isimli bir yazılım var onu uygulama mağazısından indirip sürücünüzü kurmayı deneyin. Olmaz ise yazın tekrar, başka bir yol deneriz.

kaynak linki

Hocam yaptığınız alıntının bildirimi gelmemiş çok geç kaldım özür dilerim. GNU/Linux konusuna bir bakayım dedim bugün o zaman gördüm.

Sorunuza gelince deepin graphics driver manager isimli bir yazılım var onu uygulama mağazısından indirip sürücünüzü kurmayı deneyin. Olmaz ise yazın tekrar, başka bir yol deneriz.

kaynak linki
Bu program sistemde yüklü olarak geliyor fakat kurduğu sürucü açık kaynak olduğu için işime yaramıyor.

Bu program sistemde yüklü olarak geliyor fakat kurduğu sürucü açık kaynak olduğu için işime yaramıyor.
Malesef amd yalnızca ubuntuya resmi driver sunuyor. Wine üzerinden windows sürücüsünü yüklemeyi denediyseniz eğer bu şekilde de sorun çıkar. Sistemde yüklü olan açık kaynak sürücüyü güncelleyebilirsiniz, eski bir sürüm yüklü sanırım.

Deepin Os'tan vazgeçip Debian'a geçtim. Açık kaynak sürücüyü nasıl yükleyebilirim?
Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

Sırasıyla aşağıdaki işlemleri gerçekleştir.

önce paketleri ve distroyu güncelleyelim
Sass:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

şimdi driverları yüklüyelim
Kod:
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install xserver-xorg-video-amdgpu

kaynak listesini aşağıdaki komut ile açıp sonu main ile biten linklerin sonuna 'contrib non-free' man contrib ile bitenlerin sonunada sadede non-free ibaresini ekle.
Bash:
sudo nano /etc/apt/sources.list
bu işlemden sonra kaynak linkleri şöyle görünmesi lazım hemen hemen
405173

sonra tekrar aşağıdaki komutla paket güncellemesi
Bash:
sudo apt-get update

en son da mesa yüklemesi yapıp bitiriyoruz
Bash:
sudo apt-get install firmware-amd-graphics libgl1-mesa-dri

Sırasıyla aşağıdaki işlemleri gerçekleştir.

önce paketleri ve distroyu güncelleyelim
Sass:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

şimdi driverları yüklüyelim
Kod:
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install xserver-xorg-video-amdgpu

kaynak listesini aşağıdaki komut ile açıp sonu main ile biten linklerin sonuna 'contrib non-free' man contrib ile bitenlerin sonunada sadede non-free ibaresini ekle.
Bash:
sudo nano /etc/apt/sources.list
bu işlemden sonra kaynak linkleri şöyle görünmesi lazım hemen hemenEki Görüntüle 405173

sonra tekrar aşağıdaki komutla paket güncellemesi
Bash:
sudo apt-get update

en son da mesa yüklemesi yapıp bitiriyoruz
Bash:
sudo apt-get install firmware-amd-graphics libgl1-mesa-dri
Şu an makine başında değilim. Geçince deneyeceğim. Bu en güncel versiyonu yükler değil mi?
Ayrıca bu sürücü ile oyun oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı