Debian Testing vs KDE Neon

Lostless

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium E5800 | Palit Nvidia GeForce 9400 GT | ASUS P5G41T-M LX | Kingston 4GB DDR3 | PNY CS900 120GB - Seagate Barracuda 500GB | Everest 250W C4 PSU | Philips 190V | Arch Linux - Windows 7
Yakında sistemime bir GNU/Linux dağıtımı kurmayı düşünüyorum, bu yüzden de sanal makinede dağıtım deniyordum. Aklımda Debian 11 ve Xfce kurmak vardı. Ama Reddit'te bazı şeyleri görünce kafam karıştı. KDE'nin RAM kullanımı fazla da olsa oyun performansında Xfce'yi geçtiğini söylüyorlardı. Hatta bir yerde KDE Neon'un RAM kullanımı Xubuntu'dan da azdı. Aklımda CS:GO ve Minecraft oynamak var. Sizce hangisini kurmalıyım?
Sistemim: işlemci: Intel® pentium® E5800 | ekran kartı: NVIDIA GeForce 9400 GT anakart: P5G41T-M LX | RAM: 4 GB DDR3.
@cengover_ekin @433815 @Ali998 @Arch or Not @OzgunP @Üzüntü

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatta bir yerde KDE Neon'un RAM kullanımı Xubuntu'dan da azdı.

Uzun süreli kullanımda, bilgisayarın birkaç saat açık kalması gibi, KDE ortamının RAM kullanımı diğer ortamlara göre daha fazla olacaktır. Tabii ki bunu denemeden bilemezseniz.

Bir dağıtımı sisteminize kurmak toplam 1 saat gibi bir zamanınızı alacaktır. Bence ilk aklınıza yatanı kurun daha sonra beğenmezseniz istediğiniz dağıtıma geçin.

KDE'nin ram kullanımını baloo ve akonadi servislerini pasifleştirerek azaltabiliyorlar. Bunları kullanmanız gerektiğinde, RAM kullanımı artabiliyor. Xfce 4.16 RAM kullanımı 450 MB. civarlarında, yani varsayılan KDE kullanımının (baloo ve akonodi dahil olarak) altında.

Ekran Kartı: Palit Nvidia GeForce 9400 GT |

İmzandaki ekran kartı ile KDE'de görüntü sorunları yaşaman büyük olasılık.

Oyun performansı konusunda net bir fikrim yok, ama şuna göre arada çok fark yok. Bazı testlerde Xfce tüm masaüstü ortamlarını geçmiş, bazılarında en geride. https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=gaming-desktop-eoy2018&num=1

Geri
Yukarı