Debian tty1 hatasi

zyrex55

Zeptopat
Daha fazla  
Az once PC'yi Debian'a formatladim ama sanırım yanlış indirmisim. Root'tan indirmeye calistim ama sudo komutu calismiyor, onu da indirmeye çalışınca hata veriyor. Ne yapmaliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Az once PC'yi Debian'a formatladim ama sanırım yanlış indirmisim. Root'tan indirmeye calistim ama sudo komutu calismiyor, onu da indirmeye çalışınca hata veriyor. Ne yapmaliyim?
Debian eğer paket seçmezseniz çok minimal bir sistem yüklüyor. Sudo gibi sistem araçlarını sonradan kurmanız gerekiyor. Netinstall yaptınız sanırım değil mi?

Az once PC'yi debiana formatladim, ama sanırım yanlış indirmisim, rootdan indirmeye calistim ama sudo komutu calismiyor, onu da indirmeye çalışınca hata veriyor, ne yapmaliyim?

Debian eğer paket seçmezseniz çok minimal bir sistem yüklüyor. Sudo gibi sistem araçlarını sonradan kurmanız gerekiyor. Netinstall yaptınız sanırım değil mi?

Formati soyluyorsaniz USB'den formatladim, sudoyu sadece apt install sudo yazarak denedim ama disk bulamiyor, bir iki baska komut denedim onlarda bir ise yaramadi,

Dosya Ekleri

• IMG_20240527_154524.jpg
    IMG_20240527_154524.jpg
    245,1 KB · Görüntüleme: 10

Yeni konular

Geri
Yukarı