Debian'da KDE kaldırma

Revivmeooi

Hectopat
Selamlar, Debian 11 Cinnamon kullanıyordum. bugün bir değişiklik olması amacıyla KDE Plasma yükledim fakat pek hoşuma gitmedi. Ben de KDE'yi tamamen kaldırma kararı aldım fakat yüklediğim paket ile tamamen kaldırmaya kalkışınca autoremove komutu sadece 5 tane paketi kaldırdı. Geriye kalan yüzlerce paket var ve bu paketler Cinnamon'u da bozuyor. Bunları nasıl kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
apt list
komutu ile hangi paketlerin kaldığını öğrenebilirsiniz.
Örneğin; gnome kullanmış olduğum sistemde kullanmadığım gnome paketlerini bulmak için şu komut ile tüm gnome paketlerini aratıyorum.

Kod:
apt list *gnome-*

sizde *kde* veya *session* gibi anahtar kelimeleri aratabilirsiniz. Aynı şekilde bunları apt purge komutuyla kaldırabilirsiniz.

apt list
komutu ile hangi paketlerin kaldığını öğrenebilirsiniz.
Örneğin; gnome kullanmış olduğum sistemde kullanmadığım gnome paketlerini bulmak için şu komut ile tüm gnome paketlerini aratıyorum.

Kod:
apt list *gnome-*

sizde *kde* veya *session* gibi anahtar kelimeleri aratabilirsiniz. Aynı şekilde bunları apt purge komutuyla kaldırabilirsiniz.
Arattım fakat depodaki tüm paketleri gösterdi sanırım çünkü çoğunu kaldırmaya çalıştığım zaman paket yok diyor.

Geri
Yukarı