Decrypt virüsü nasıl temizlenir?

BatuhanCglyn35

Hectopat
Daha fazla  
İş yerindeki bilgisayarımıza, böyle bir virüs bulaştı nasıl temizliyebilirim? Yardımcı olur musunuz, çok önemli bilgiler mevcut bilgisayarda.

19191018_1100172696764602_469614262_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel, görüyorum ki hiçbir güvenlik yazılımı bulunmuyor. Sana bulaşmayacak da bize mi bulaşacak :)

Ransomware zararlılarından birine yakalanmışsınız. Her klasörde ortak olan dosyalar olur 2/3 tane genelde olur. Onları ve şifrelenmiş dosyalarından da birkaç tane ekleyip paylaşın.
İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın.
Çözümü mevcut gözüküyor ancak istediklerimi paylaşın ona göre paylaşacağım.

Son düzenleme:
Çok güzel, görüyorum ki hiçbir güvenlik yazılımı bulunmuyor. Sana bulaşmayacak da bize mi bulaşacak :)

Ransomware zararlılarından birine yakalanmışsınız. Her klasörde ortak olan dosyalar olur 2/3 tane genelde olur. Onları ve şifrelenmiş dosyalarından da birkaç tane ekleyip paylaşın.
İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın.
Çözümü mevcut gözüküyor ancak istediklerimi paylaşın ona göre paylaşacağım.

Dediğinizi pek anlayamadım ama malwarebytes ile temizleyip shadowexplorer'le sistemdeki eski önemli dosyaları tek tek alsam nasıl olur

Klasör demedim dosya dedim. Önceden açabildiğin şimdi açamadığın dosyalara şifrelenmiş dosyalar deniyor.

Her klasör içinde aynı olan dosya adları vardır. Eğer yoksa sorun değil. Diğer dediklerimi de hala paylaşmadınız.

Benim ilk başta belirttiğim şekilde shadowexplorer'le Hallettim işi Malwarebytes ile temizledim dosyaları
birde sonu .SVN olan dosyalar virüslü demi

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı