Deep Cool Genome BK-GN sıvı soğutmanın çalışması

vendios

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar topladım ve kasamı Deep Cool Genome BK-GN sıvı soğutmalıdan yana seçtim sorum şu programları kurdugum zaman Asus bana al suite3 programını sunuyor ve bu programdan fanların hızlarını görebiliyorum.
Silence normal performance ultra gibi seçeneklerle arttırabiliyorum. Ama sıvı sogutma ile alakalı hiç calısırken görmedım acaba işlemci belli bir sıcaklıga ulasınca mı calısmaya baslıyor yada test etmek gibi bir sansım var mı nasıl yaparım? Sistemim su sekilde:
  • Anakart: Asus Z170-A DDR4 3400MHz S+V+GL+16x 1151P
  • İşlemci: Intel Skylake Core i7 6700k 4.0GHz 8MB LGA 1151p
  • HDD: Seagate Barracuda 3.5'' 1TB 7200RPM ST1000DM003
  • SSD: Samsung 850 EVO 250GB
  • Kasa: Deep Cool Genome BK-GN sıvı soğutmalı
  • PS: Everest BTX-750-1 750w 80+ Bronze
  • RAM: Corsair 2x8 16GB 3200MHz DDR4 (2x 32gb)
  • Ekran kartı: Asus VGA Strix-GTX 1070-8G gaming 8GB 256MB GDDR5

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep çalışıyor. Sıcaklıklar normalse çalışıyordur.
Not: En kısa zamanda PSU'nuzu değiştirin yoksa sisteminiz çöpe gidebilir.

"Hiç çalışırken görmedim" derken bahsettiğiniz nedir? Net bir kanıt olması için fan devrini %0'a ve %100'e alabilirsiniz, ses farkından anlarsınız zaten :)

"Hiç çalışırken görmedim" derken bahsettiğiniz nedir? Net bir kanıt olması için fan devrini %0'a ve %100'e alabilirsiniz, ses farkından anlarsınız zaten :)
Şöyle söyleyeyim :) üstünde 3 tane büyük fan var kasanın üstünde sıvı soğutmanın dahili parçası onlar sürekli calısıyor onları durduramıyorum sadece yavas veya hızlı calısmalarını saglayabiliyorum hiçbir sıkıntı çekmedim ama dediğim gibi sıvı sogutmanın calısıp çalışmadığını anlayamıyorum :D bf1 oynarken bile işlemcim 60 derece falandı yanlıs hatırlamıyorsam ama sıvı sogutma calısıyormu anlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı