Deep Freeze ve Windows 7 Sistemde SSD disk denetlemesi sorunu

exkalibur

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bir iş yerimizde 5 adet bilgisayar var. İşletim sistemi SSD'de olacak şekilde hepsinde kingston 120 GB SSD ve 1 TB mekanik disk kullanıyoruz. Fakat bazen iki günde bir kere bazen de aynı gün bir iki kere açılışta disk denetlemesi yapıyor. Garip olan bunu her bilgisayarda yapması ve yaparken "hata düzeltildi" şeklinde bildirim alıyorum. Bu durum beni rahatsız ediyor. Windows 7 kullanıyoruz ve deepfreeze var. Sizce bu bir sorunmu ve buna bir çözüm yolu var mıdır?

Bana göre bu bir sorun ve tahminlerim sorunun kaynağının kullandığınız Deep Freeze sürümünde yattığı yönünde. Eğer kırılmış, eski bir Deep Freeze sürümü kullanıyorsanız SSD desteği yoktur ve bu bağlamda TRIM desteği olmadığından SSD'nin ömrünü kısaltıyor olabilir.

Faronics'in tavsiyesi en az 7.21 sürümünü kullanmanız yönünde:

support.faronics.com: What applications and hardware are compatible with Deep Freeze - Powered by Kayako Help Desk Software

Benim tavsyiem orijinal alın, en son 8.20 sürümünü kullanın:

Deep Freeze Standard Release Notes - Faronics

SSD için en iyi işletim sistemi de 8.1 olacaktır.

Recep Bey cevap verdiğiniz için teşekkürler. Şuan kullanmakta olduğum DeepFreeze Shadow Defender bir Bilgiyarcının tavsiyesi üzerine Lisans fiyatı uygun olduğu için kurulum yaptırdık. TRIM desteği olup olmadığını bilmiyorum. Bu yazılım hakkında bilginiz var mı? yanlış hatırlamıyorsam versiyon numarası 1.3 le başlıyordu. Verdiğiniz linkte Faronics' in 30 günlük deneme sürümü olduğunu gördüm mutlaka deneyip tecrübelerimi aktaracağım. Windows 8.1 kullanmamız sanırım olanaksız çünkü firmamıza özel bir yazılım mevcut işletim sistemini değiştirmem oldukça zor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı