Deep Web'de bazı sayfalara girmek bile suç mudur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şöyle bir yorum gördüm bilmem ne kadar doğrudur.

"Girmek isteyen arkadaşlar yorumda girdim vs diyenler tamamen duyduklarını sallamış 2015'den beri tor ağ üzerinde takılıyorum birçok konuşma odasında birçok toplantı da bulundum dinledim, birçok markete girdim çıktım tor browser yani darkweb/deepweb sandığınız gibi tehlikeli bir yer değil. Öncelikle nasıl değil onu söyleyeyim tor browser tamamen yasal bir ağ yani tor browserde gezdiniz diye kimse sizi içeri atamaz kesemez biçemez. 2 olarak tor browser kullanıcılarını tamamen anon yani anonim şekilde gezdirir kimse IP nizi bulamaz VPN indirmenize gerek yok çünkü tor ağı üzerinde zaten sizin IP niz aynı kalmıyor sürekli tor ağı bunu değiştiriyor. 3 olarak Google, Firefox, Yandex, Facebook, insta, wiki girebildiğiniz tüm siteleri hayal edin ve bu siteler internetin sadece %2'sini oluşturuyor yani %98'i tor browser üzerine kurulu %2'de bile birçok dolandırıcı varken %98'ini hayal edin sandığınız gibi darknete girdim artık milyonerim olayı yok çünkü birçok dolandırıcı ve birçok polis devlet tarafından açılmış sahte siteler var buralardan alışveriş yaptığınızda ( büyük rakamlar olarak 10 dolar 20 dolar değil. ) Paket oluyorsunuz. Fakat bunun yanı sıra güvenli sitelerde yok değil onları da bulmak için belirli insanlarla samimi olup belirli sosyal ağlarında ( tor browserin yani darknetin kendine ait Facebook'u instası vb var ) oralarda insanlarla tanışıp onlar aracılığıyla bilinmeyen derin sitelere inip güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz yorumlarda yok darkwebe girdim kanlı vb videolar var diyenler Darkweb'e değil Deepweb'e girmişler Deeweb'de de bir şey yok Google'de bile deepweb görüntüleri içeren siteler var"
Alıntıladığınız şeye genel olarak katılıyorum. Dark Web sanıldığı gibi bir yer değil. Ek olarak dünyada genel olarak Tor ağı yasal fakat Türkiye'de değil. Yasal olmamasına rağmen bir şey olacağını düşünmüyorum.

Bilemem ne kadar doğru olduğunu. Eğer 1 hafta içinde seni polis yatağında yatarken ayıltmazsa sorun yok demektir. :)

Demeyin öyle uyuyamayacağım şimdi :D.
Peki böyle birşeyde sırf girdiğimizden suçumuz ne olur? Para cezası tarzımı yoksa hapis mi?
DuckDuckGo'nun Deep web için olan sayfasından isminiz gibi bir bilgiyi aratın bir sonuç çıkacak mı?

Tam olarak nereden anlamadım burası mı?

Peki böyle birşeyde sırf girdiğimizden suçumuz ne olur? Para cezası tarzımı yoksa hapis mi?

1596485002071.png

Hocam kendinizi gereksiz yere korkutmayı bırakın, hiçbir şey olmayacak. Ben çocuk aklımla küçükken Tor'la internetten bulduğum .onion sitelere giriş yapardım. Hiçbir şey olmadı ki zaten koskoca ülkede tek Tor kullanan kişi siz değilsiniz.

Hocam kendinizi gereksiz yere korkutmayı bırakın, hiçbir şey olmayacak. Ben çocuk aklımla küçükken Tor'la internetten bulduğum .onion sitelere giriş yapardım. Hiçbir şey olmadı ki zaten koskoca ülkede tek Tor kullanan kişi siz değilsiniz.

benim korkum da 17 yaşımda oluşum.bir kaç ay sonra reşit olucam bundan korkuyorum aslında
Hocam kendinizi gereksiz yere korkutmayı bırakın, hiçbir şey olmayacak. Ben çocuk aklımla küçükken Tor'la internetten bulduğum. Onion sitelere giriş yapardım. Hiçbir şey olmadı ki zaten koskoca ülkede tek tor kullanan kişi siz değilsiniz.

Siz arkadaşların dediği gibi VPN veya tor güvenlik ayarı yapmış mıydınız?

benim korkum da 17 yaşımda oluşum.bir kaç ay sonra reşit olucam bundan korkuyorum aslında
Sıkıntı yapmayın dediğim gibi, endişelenecek bir durum yok. Sadece kendinizi boş yere stres altında bırakıyorsunuz.

Wikipedia da yasaklanmıştı, girenlere bir şey oldu mu? Girmesi başına "0" koymak kadar kolaydı. Tor ağı da yasal değil anlık olarak Türkiye'de fakat yine bir şey olmayacak. Türkiye'de sansürlü içeriklere isteyen her türlü ulaşıyor, hiçbir şey yapılamaz bu konu hakkında.

Tor ağı üzerinden takip edilemezsiniz, Tor'un bu denli güvenilir olmasının ve bu tür şeyler için kullanılmasının sebebi budur.

Mutahar'ın kanalı var, gir bir göz at. Yüzlerce bölümlük Deepweb keşif videolarına ekleyemediği kim bilir neler çıkıyor karşısına. Fakat dediğim gibi, sitede kalmaya devam etmediğin sürece suç teşkil etmiyor. Yukarıda paylaşılan paragrafı tekrar oku.

hukuka aykırı olarak girmek ve orada kalmaya devam etmek...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı