DeepCool AK400 montajı nasıl yapılır?

Orion44

Decapat
Daha fazla  
Dostlar selam,

R5 5600'ın stok soğutucusunu söktüm ama şöyle bir manzarayla karşılaştım. Bu deliklerin boş olmaması gerekiyor buralar neden boş acaba?

Dosya Ekleri

• 20230719_141717.jpg
    20230719_141717.jpg
    151,3 KB · Görüntüleme: 60
Dostlar selam,

R5 5600'ın stok soğutucusunu söktüm ama şöyle bir manzarayla karşılaştım. Bu deliklerin boş olmaması gerekiyor buralar neden boş acaba?
Anakartın backplate i düşmüş. Onu arkadan tutman lazım, önden vida sıkarken ya da sökerkn yoksa kendisi arkaya yapışık/vidalı değildir.

Teşekkür ederim yardımlarınız için kasanın arkasını açıp öyle montaj yaptım.

Evet hocam. Backplate kasanın arkasına düşmüş onu bulup montajı öyle yaptım.
Ramlari 3600 çektiğim zaman oyunlar çöküyordu bende geri gönderdim ram değişimi yapacaklarmış sende de aynı sorun var mı bios ta xmp ile ram oc yaptığın zaman

Yok hocam. Ramleri 3600'e çektim ben sıkıntı olmadı bende.

Bende niye ise sıkıntı oldu herşey de günceldi ram 3200 de aldım Manuel o zaman sorun çözüldü sonra egzoz fanindan ses gelmeye başladı sorunu cozemeyince servisi aradım gondermisken rami de sordum anakart ile ram uyumsuzluğu varmış değişim yapacaklar herhalde

Bende niye ise sıkıntı oldu herşey de günceldi ram 3200 de aldım Manuel o zaman sorun çözüldü sonra egzoz fanindan ses gelmeye başladı sorunu cozemeyince servisi aradım gondermisken rami de sordum anakart ile ram uyumsuzluğu varmış değişim yapacaklar herhalde

Benim ramler GSKİLL'di hocam sizinkiler Goodram mi?

Geri
Yukarı