DeepCool AK400 white ileride güncelleme için yeterli olur mu?

Batina

Kilopat
RAM
Corsair 2x8
Ekran kartı
Asus GTX 1080
Anakart
MSI B450 Gaming Plus
İşlemci
Ryzen 5 3600
Beyaz kasa aldım ve parçaları olabildiğince beyaz seçiyorum. Egzoz fanını beyaz alıp taktım. PSU ekleme kabloları alıp taktım.

AK620 hem pahalı hem de kasa içinde fazla yer kaplayacağından tercih etmek istemiyorum. AK400 alırsam da ileride işlemci güncellemesinde bana yeter mi diye düşünüyorum. En fazla oyun oynarım. OC ile uğraşmam pek.

Sıvı soğutma tercih etmedim çünkü bazı sorunları olduğundan bahsediyorlar. Hem hava soğutmayı daha uzun ömürlü görüyorum.

Şu aralar indirim var.

İlerisini çok düşünme şimdilik sana yeter ileride bakarsın mı diyorsunuz yoksa ileride daha iyi soğutma isteyen işlemcilerde sıkıntı çıkartır alabilirsen AK620 alman daha iyi olur mu diyorsunuz? Ya da siz olsanız ne yaparsınız? Bütçe kısıtlı ama gerekliyse mecbur tabii arttırabilirim.

Screenshot_8.jpg

Screenshot_9.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutmanın bir sorunu yok. Dört senedir kullanıyorum aynı soğutucuyu öncelikle onu söyleyeyim.
5800X3D alacaksanız AK620 alın illa hava istiyorsanız.
Gelecek dediğinizi AM4'den ilerlemek olarak saydım.

Sıvı soğutmanın bir sorunu yok. Dört senedir kullanıyorum aynı soğutucuyu öncelikle onu söyleyeyim.
5800X3D alacaksanız AK620 alın illa hava istiyorsanız.
Gelecek dediğinizi AM4'den ilerlemek olarak saydım.
Ne zaman güncellerim bilmiyorum AM5'de olabilir. Çok fikrim yok bu konuda.

Sıvı soğutmada ayrıca daha fazla ses çıkma durumu da varmış. İncelemelerde de öyle gözüküyor. Hem fiyat hem ömürlük hem ses hepsini düşününce hava daha iyi gibi gözüktü. Bir de OC ile uğraşmıyor olmak.

Teşekkürler.

Gencergaming de 1899 TL şu an. İndirim konusunun altına atamadım. Ön ek kısmında elektronik veya diğer seçeneği çıkmıyor nedense.

Screenshot_33.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı