DeepCool Castle 240EX sıvı soğutucu BitFenix Nova Mesh kasaya sığar mı?

SqueS

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Sıvı soğutma almak istiyorum ama alan gözüme çok dar geliyor radyatör ve fan da hesaba katınca sığmaz diye düşünüyorum. Kasam mid Tower 240mm sıvı soğutucu destekliyor. İnternetten baktığım da özelliklerine 1.06 inç kalınlık desteklediğini gösteriyor ama soğutmaların hiçbirisinde kalınlık ölçüsü bulamadım.

Almak istediğim soğutucu: DeepCool CASTLE 240EX A-RGB WH 240mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

Kasam: BitFenix Nova Mesh SE White Tempered Glass RGB USB 3.0 mATX Mid Tower Kasa

Dosya Ekleri

• IMG_20230202_011521.jpg
    IMG_20230202_011521.jpg
    185,9 KB · Görüntüleme: 87
Kasanizin ust panele sivi sogutma bilgisi;

1A150CAB-C5B9-4188-A17C-FDF44F0F61FC.jpeg

125mm genisliginde ve 27mm kalinliginda olmasini istiyor radyatorun.

Castle 240EX ise 27mm kalinliginda ve 120mm genisliginde. Yani sivi sogutmaniz kasaniza sigiyor.

Ama geriye RAM uzunlugu kaliyor. Elinizdeki RAM XPG D41, o RAM 38mm'den uzun bir boyuta sahip. Kasaniz ise maksimum 38mm'ye kadar olan RAM'lerle uyumlu oldugu bilgisini belirtmis.

Yani anlayacagin, RAM'lerin yuzunden ust panele Castle 240EX sivi sogutmayi takamazsin. Ve muhtemelen hicbir sivi sogutmayi takamazsin. Tabii bu bilgi sadece teorik. Pratikte alirsin ve takarsin, orasini bilemem.

On panele takabilirsin.

Kasanizin ust panele sivi sogutma bilgisi;

Eki Görüntüle 1653961

125mm genisliginde ve 27mm kalinliginda olmasini istiyor radyatorun.

Castle 240ex ise 27mm kalinliginda ve 120mm genisliginde. Yani sivi sogutmaniz kasaniza sigiyor.

Ama geriye RAM uzunlugu kalıyor. Elinizdeki RAM XPG D41, o RAM 38Mm'den uzun bir boyuta sahip. Kasaniz ise maksimum 38Mm'ye kadar olan RAM'lerle uyumlu oldugu bilgisini belirtmis.

Yani anlayacagin, RAM'lerin yuzunden ust panele Castle 240ex sivi sogutmayi takamazsin. Ve muhtemelen hiçbir sivi sogutmayi takamazsin. Tabii bu bilgi sadece teorik. Pratikte alirsin ve takarsin, orasini bilemem.

On panele takabilirsin.

Hocam RAM'lerim Neo Forza ve XPG D50 serisi ön panele taktığım zaman normal fanları yukarı mı takmam gerekiyor hocam.

Hocam RAM'lerim Neo Forza ve XPG D50 serisi ön panele taktığım zaman normal fanları yukarı mı takmam gerekiyor hocam.
Pardon D50'ymis ama fark etmiyor o da 38mm'den uzun.

Sivi sogutmayi one takacaksan ondeki fanlari yukari takabilirsin evet.

Disari uflemeli, egzoz gorevi gormeli.

Tamamdır hocam üst tarafı deneyeceğim olmazsa dediğiniz gibi ön tarafa takacağım. Önde duran 2 fanı da kasanın üst tarafına egzoz olarak takacağım.

Hocam şimdi kafama takıldı. Ön tarafa takmaya kalkarsak ekran kartı sığmasına engel olmaz mı?
Kasa 345mm ekran kartı destekliyor. Benim ekran kartım 305mm.

@BerkayZ87

Son düzenleme:

Geri
Yukarı