DeepCool CH560 850W 80+ Gold Nasıl?

Hocam bence çok bir şey farketmeyecek, hazır alınca 3 5k ucuza geliyor belki ama işte dediğin gibi daha düşük kalite kasa, psu ram vs vs gibi durumlar devreye giriyor.

Benim acelem olmadığı için indirim falan beklerim diye düşünüyorum, kasa ve ssd var şu an aldığım. Hoş fiyatlar sürekli artıyor, beklemek ne kadar mantıklı onu da bilemedim. Anakartı ne tercih ettin? Bir tek anakarta karar veremedim.

Hocam bence çok bir şey farketmeyecek, hazır alınca 3 5k ucuza geliyor belki ama işte dediğin gibi daha düşük kalite kasa, psu ram vs vs gibi durumlar devreye giriyor.

Benim acelem olmadığı için indirim falan beklerim diye düşünüyorum, kasa ve ssd var şu an aldığım. Hoş fiyatlar sürekli artıyor, beklemek ne kadar mantıklı onu da bilemedim. Anakartı ne tercih ettin? Bir tek anakarta karar veremedim.
Açıkçası anakartı düşük anakart almayı planlıyordum M serisinden bir anakart sonra 1-2 gün önce Hardware Unboxed youtube kanalının "cheap mobo" videosu gelince iyi ki de almamışım dedim. Bugün MSI B650 Gaming Plus Wifi aldım yine çok mükemmel bir anakart değil ama gayet güzel. VRM olsun genel kullanıcı yorumları ve testleri olsun beni tatmin ettiği için onda karar kıldım ve aldım.

Teknobiyotikten de işlemciyi aldım bu arada 7600, 5976 TL'ye denk geliyor havale ile. 7500f ile aralarında 3-5 FPS oynuyor ama aynı fiyat bandında olduğu için 7600 aldım.

Benim de ilk sıramda senin aldığın vardı ama o kadar çok yorum vs var iyice kafam karıştı, Yine MSI Gaming Plus, AsRock Pro RS ve ASUS TUF arasındayım. 1-2 K oynuyor aralarında bakalım ilk hangisi indirime girerse onu alıcam sanırım :D

RAM leri MSI anakart uyumluluk listesinden kontrol edip aldın di mi hocam?

Hiç bakmamıştım, 7600 bu kadar yakınsa tabii ki 7600 alınır. Stok fan ile çok fark yoktur heralde bir inceleyeceğim çok teşekkürler :)

Benim de ilk sıramda senin aldığın vardı ama o kadar çok yorum vs var iyice kafam karıştı, Yine MSI Gaming Plus, AsRock Pro RS ve ASUS TUF arasındayım. 1-2 K oynuyor aralarında bakalım ilk hangisi indirime girerse onu alıcam sanırım :D

RAM leri MSI anakart uyumluluk listesinden kontrol edip aldın di mi hocam?

Hiç bakmamıştım, 7600 bu kadar yakınsa tabii ki 7600 alınır. Stok fan ile çok fark yoktur heralde bir inceleyeceğim çok teşekkürler :)
Hocam benim de seçeneklerim arasında Pro RS vardı sonra fiyat farkından elendim. Pro RS benim de hoşuma gitmişti açıkçası indirime denk gelirsen neden olmasın. Özellikleri olarak Gaming Plus Wifi'den daha iyi tabii.

Ramleri'de Adata XPG Lancer RGB 16GB 6000 MHz DDR5 CL30 Ram - Siyah AX5U6000C3016G-CLARBK olarak aldım. Aynı anakartı alan konularda bu rami alanlar olmuş, problemsiz vs. o nedenle ben de aldım. Ama okuduklarıma bakılırsa EXPO desteği olduğu sürece sıkıntı olmuyor sanırım. AM5 konusunda da emin ol ben de çok fazla bilgi sahibi değilim. Düşük CL yüksek MHz olunca alıverdim zaten kafamda 4300 4500 civarında Corsair vardı sonra indirimi bitmiş veya yurtdışından geliyor vs derken konulardan bakarak XPG aldım.

@PixelYamp bu arada hocam ek olarak CPU soğutucusu olarak da Phantom Spirit 120 SE aldım 1800 küsürdü o da 1500'e düşmüş. RGB olanı 1800 küsür sanırım.

Phantom Spirit video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Aslında 1 hafta önce 7800 TL falandı Pro RS şimdi biraz daha arttı. Benim için WiFi önemli şu an için kablo çekme şansım yok, bunu alırsam bir de Wifi alıcı Bluetooth falan sıkıntısı ve masrafı olacak ondan kararsızım.

Ben Murat Gamsızın kendisine sistem topladığı videoda görmüştüm, Ram alma rehberi gibi bir bölüm vardı içinde. Hatta ben de aynı anakartı almayı düşündüğüm için kısa yola eklemiştim Anakart uyumluluk linkini atayım:

Buradan Memory by 7XXX kısmını seçip, aldığın ram in kodunu buraya kopyalayıp kontrol etmen daha sağlıklı olur. Murat Gamsız'ın dediğine göre expo desteği olması tam olarak sorunsuz ve tam performans çalışacağı anlamına gelmiyormuş. Yine de sen bilirsin tabii :)

Burada görmüştüm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

*yanlış zamanı paylaşmışım

Hmm soğutucusuz olmaz mı diyorsun ya? Ben bu seneyi geçiririm diyordum stok soğutucu ile bir de Muğla'dayım. Ben de mi alsam :D

Aslında 1 hafta önce 7800 TL falandı Pro RS şimdi biraz daha arttı. Benim için WiFi önemli şu an için kablo çekme şansım yok, bunu alırsam bir de Wifi alıcı Bluetooth falan sıkıntısı ve masrafı olacak ondan kararsızım.

Ben Murat Gamsızın kendisine sistem topladığı videoda görmüştüm, Ram alma rehberi gibi bir bölüm vardı içinde. Hatta ben de aynı anakartı almayı düşündüğüm için kısa yola eklemiştim Anakart uyumluluk linkini atayım:

Buradan Memory by 7XXX kısmını seçip, aldığın ram in kodunu buraya kopyalayıp kontrol etmen daha sağlıklı olur. Murat Gamsız'ın dediğine göre expo desteği olması tam olarak sorunsuz ve tam performans çalışacağı anlamına gelmiyormuş. Yine de sen bilirsin tabii :)

Burada görmüştüm:

Hmm soğutucusuz olmaz mı diyorsun ya? Ben bu seneyi geçiririm diyordum stok soğutucu ile bir de Muğla'dayım. Ben de mi alsam :D
Valla hocam artık son 2 haftadır o posta bak bu videoyu izle şunu yap bunu yap derken gına geldi. Bulduğum ilk 2 posta bakıp uyumlu çalışıyor gördükten sonra alıverdim. Gerçekten yordu yani araştırma olayı. Bakmayı biliyorum bu arada 😅

Ben de Aydın'da olduğum için burası yazın cehennem ateşi yani. Şimdi bile 32 derece. Muğla'da da yeterince hissediyorsundur diye düşünüyorum. Ben o nedenle aldım. Hem F/P hem kaliteli air cooler olduğu için alayım dedim ki incelemelere ve videodaki testlere bakarsan verdiği performans çok iyi. Tabii kullanmadan yorum yapamıyorum henüz ama iyi olacağını düşünüyorum.

Valla çok haklısın dipsiz bir kuyu gibi bu iş, en iyisin yapmışsın yoksa sonu gelmiyor :D

Aman hocam ukalalık gibi olmasın, belki gözünden kaçmıştır diye bilgilendirmek istedim.

Muğla'da ilk senem, daha tam yazını görmedim ama tahmin ediyorum. Ben de alayım o zaman ya. RGB önemli değilde kafamı kasaya çevirdiğimde işlemcinin vs ısısını görebileceğim bir şey iyi olabilirdi sanki.

Valla çok haklısın dipsiz bir kuyu gibi bu iş, en iyisin yapmışsın yoksa sonu gelmiyor :D

Aman hocam ukalalık gibi olmasın, belki gözünden kaçmıştır diye bilgilendirmek istedim.

Muğla'da ilk senem, daha tam yazını görmedim ama tahmin ediyorum. Ben de alayım o zaman ya. RGB önemli değilde kafamı kasaya çevirdiğimde işlemcinin vs ısısını görebileceğim bir şey iyi olabilirdi sanki.
Yok ya ukalalık olarak algılamadım zaten. Aldığın kasa gösteriyor ya işte CPU ve GPU olarak?

Geri
Yukarı