DeepCool Gammaxx L240 nasıl takılır?

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

DeepCool Gammaxx L240 sıvı soğutucuya sahibim, 2 aparat geldi içinden bir tanesi AM4 uyumlu olmayan anakartın arkasına koyulan aparat, diğeri soğutucu bloğu taktığında kullanılan AM4 uyumlu aparat.

Anakartım da AM4 fakat anakartın arkasındaki parça AM4 desteklemiyor, nasıl takabilirim bunu?

Bende stok fanla kullandığım AM4 aparat vardı onunla takabilir miyim?

Telefondan girdiğim için resimi küçültemedim, linkle koyuyorum, mazur görmeniz dileğiyle.
370667

Fotoğraftaki parçalardan 1.nci olan intel için parça, işlemcim Ryzen olduğu için onu eledim.
2.nci olan parça AM3 yani uyumu değil, 3.ncü olan parçalar sanırım soğutucuyu taktıktan sonra takılacak parçalar, en sağdaki parça ise stok fanımdan çıkarttığım parça.

Sorum şu, en sağdaki parça ile sıvı soğutucuyu takabilir miyim, takamazsam ne yapmam gerekiyor?

Ayriyeten bir sorum daha var, radyatör peteğine fan takarken peteği biraz deldim yanlış takmışım, sıvı şu anlık salladığımda dökülmüyor, sorun yaratır mı bu?
Edit: Arkadaşlar sıvı soğutmayı stok fanda kullandığım aparat ile taktım, şimdi kabloları nereye takacağım kaldı. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı