DeepCool LE500 sıvı soğutma fan sesi azaltılabilir mi?

Jarvis Brown

Femtopat
Daha fazla  
Merhalar, 2 gün önce DeepCool LE500 240mm sıvı soğutucu aldım. Soğutması ve performansı çok güzel fakat biraz fan sesi var. Bu sesten biraz rahatsız oluyorum, ne yapabilirim?

DeepCool'un bir bu bir de bir tane serisinde çok fazla fan sesi şikayeti var. Herhangi bir dahili kontrolcüsü mevcut değilse maalesef bir şey yapamazsınız diye düşünüyorum. Yanlışım varsa üstadlar düzeltsin.

Merhalar, 2 gün önce DeepCool LE500 240mm sıvı soğutucu aldım. Soğutması ve performansı çok güzel fakat biraz fan sesi var. Bu sesten biraz rahatsız oluyorum, ne yapabilirim?

Can dostum fanların anakarttaki SYS fan girişine bağlı değil mi? Bağlı ise BIOS'a girerek oradan RPM'sini ayarlayabilirsin. Sesi de kısılmış olur :)

Fanları taktığın girişe bağlı değiştirebilirsin. Eğer anakart SYS_FAN kısmına taktıysan BIOS üzerinden fan RPM'leri ayarlanıyor.

Fan Control yazilimi yukle. Graph seceneginden belirli sicakliga gore yuzde belirle. BIOS ile ugrasma.

1708756037579.png

Hocam voştayken 1500-1600 arası çalışıyor.

Can dostum fanların anakarttaki SYS fan girişine bağlı değil mi? Bağlı ise BIOS'a girerek oradan RPM'sini ayarlayabilirsin. Sesi de kısılmış olur :)

Hocam ayarlarım ayarlamısanada nasıl ayarlayacağımıı bilmıyorum.

Fan Control yazilimi yukle. Graph seceneginden belirli sicakliga gore yuzde belirle. BIOS ile ugrasma.

Nasıl belirleyeceğim?

Nasıl belirleyeceğim?
+ tuşuna basıp " Graph " seç.
Ardından tempature source yazan kısımdan işlemciyi seç.
Sonra boşta 700 RPM, yükteyken de 1200 RPM dönecek şekilde fan hızlarını ayarla.
Son olarak fan 1 yazan kutucuğun curve seçeneğini açıp oluşturduğun graph ayarını seç.

Günün sonunda böyle olması lazım.
asd.PNG
asdd.PNG

Biraz kurcalarsan öğrenirsin zaten, BİOS'a göre bin kat daha iyi ayar yapabilirsin.

Dosya Ekleri

• 1708756037579.png
    1708756037579.png
    69,8 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı