İnceleme DeepCool LE500

Arkadaşlar selam,

2 gün önce tebilon'dan sipariş etmiş olduğum LE500, bugün elime ulaştı ve direkt montaja giriştim. Bununla beraber RAM ve egzoz fanı da almıştım onları da bir güzel montajladım.
Öncelikle kullanmış olduğum sistem:
3080 TI Founders Edition
Ryzen 5800x3d
32 GB Yeni aldığım GSkill 3600 18CL
Kabaca böyle diyebilirim.

Gelelim asıl konuya.

LE 500 MARRS

deepcool-lle500-marrs-led-fanli-240mm-sivi-islemci-sogutucu-8.jpg

Giriş-orta seviyesi diyebileceğimiz bir model. Markayı zaten herkes duydu, biliyor. Ben alırken bir tık tereddüt etmiştim. Çünkü 5800x3d soğutmak cidden kolay değil. Her neyse. Kutu içeriğini falan geçiyorum, zaten her yerde ve her markada 3 aşağı 5 yukarı aynı kutu içeriği var. Bunda ekstradan çoklayıcı çıktı. Olmasaydı anakartıma bağlayamıyordum. Güzel detaylar severiz.

Çok sade ve tek renk aydınlatması var. Pompası da sandığımdan büyük geldi nedense bilemedim. :D
Kurulumu çok basit, hiç yormuyor. Kullanım klavuzu ve youtube'da kendilerine ait youtube sayfaları ve kurulum videoları var.

Direkt tak çalıştır şekilde, sadece fan ayarını verdiğim gibi direkt oyunlarla test etmeye başladım. Bir yandan RAM'ide test etmem gerekiyordu.
Çok şükür sorun çıkmadı ne RAM ne pompada ama bayağı şaşırdığım bir şey var. Tam 20 derece sıcaklık düşüşü yaşadım ve bunu tam performansında vermiyor.

Şöyle ki; direkt olarak performans testine sokmadım fakat oynadığım oyunlarda eski kule tipi soğutucumla 83-89 dereceleri görürken, şimdi 60-65 dolaylarında geziniyor. Hiç böyle bir performans beklemiyordum. Benden geçer not aldı. İnanılmaz fiyat performans ürünü diyebilirim. Bu arada atlamadan; eski soğutucum Hyper410r.

Şimdilik böyle, biraz daha zaman geçirip bir yük testine de sokarım ama elzem olduğunu düşünmüyorum çünkü bu kadar bile beklemiyordum. 1842 lirayı kuruşu kuruşuna hak ediyor. Sizle de paylaşmak istedim.

Deepcool son zamanlarda Noctua nın fiyat artışlarından sonra daha çok gözüme çarptı. Tabiki noctua soğutmada çok iyi ve sessiz ancak kule soğutma fiyatına sıvı soğutma alınabiliyorsa insanlar görsellik için sıvıyı tercih ediyor. Deepcoolun birkaç ürününü denedim ve beğendim. Fiyat olarakta 240-360 sıvı soğutucuları piyasaya göre iyi diyebilirim. Güle güle kullanın bu arada.

Ben de deepcool düşünüyordum ama ileride sıkıntı çıkartma ihtimali oluşabilir diye daha güvenli liman olarak hava soğutucusu tercih edeceğim gibi görünüyor.

Hayırlı olsun.

Deepcool son zamanlarda Noctua nın fiyat artışlarından sonra daha çok gözüme çarptı. Tabiki noctua soğutmada çok iyi ve sessiz ancak kule soğutma fiyatına sıvı soğutma alınabiliyorsa insanlar görsellik için sıvıyı tercih ediyor. Deepcoolun birkaç ürününü denedim ve beğendim. Fiyat olarakta 240-360 sıvı soğutucuları piyasaya göre iyi diyebilirim. Güle güle kullanın bu arada.
Çok teşekkkürler. Fiyatı rakipsiz şu an bana kalacak olursa.
Bende aldım daha gelmedi 11600KF overclock icin kullanacagım.
Üzmeyecektir benim düşüncem.
Ben de deepcool düşünüyordum ama ileride sıkıntı çıkartma ihtimali oluşabilir diye daha güvenli liman olarak hava soğutucusu tercih edeceğim gibi görünüyor.

Hayırlı olsun.
Çok teşekkürler.

Arkadaşlar selam,

2 gün önce tebilon'dan sipariş etmiş olduğum LE500, bugün elime ulaştı ve direkt montaja giriştim. Bununla beraber RAM ve egzoz fanı da almıştım onları da bir güzel montajladım.
Öncelikle kullanmış olduğum sistem:
3080 TI Founders Edition
Ryzen 5800x3d
32 GB Yeni aldığım GSkill 3600 18CL
Kabaca böyle diyebilirim.

Gelelim asıl konuya.

LE 500 MARRS

Eki Görüntüle 1944255

Giriş-orta seviyesi diyebileceğimiz bir model. Markayı zaten herkes duydu, biliyor. Ben alırken bir tık tereddüt etmiştim. Çünkü 5800x3d soğutmak cidden kolay değil. Her neyse. Kutu içeriğini falan geçiyorum, zaten her yerde ve her markada 3 aşağı 5 yukarı aynı kutu içeriği var. Bunda ekstradan çoklayıcı çıktı. Olmasaydı anakartıma bağlayamıyordum. Güzel detaylar severiz.

Çok sade ve tek renk aydınlatması var. Pompası da sandığımdan büyük geldi nedense bilemedim. :D
Kurulumu çok basit, hiç yormuyor. Kullanım klavuzu ve youtube'da kendilerine ait youtube sayfaları ve kurulum videoları var.

Direkt tak çalıştır şekilde, sadece fan ayarını verdiğim gibi direkt oyunlarla test etmeye başladım. Bir yandan RAM'ide test etmem gerekiyordu.
Çok şükür sorun çıkmadı ne RAM ne pompada ama bayağı şaşırdığım bir şey var. Tam 20 derece sıcaklık düşüşü yaşadım ve bunu tam performansında vermiyor.

Şöyle ki; direkt olarak performans testine sokmadım fakat oynadığım oyunlarda eski kule tipi soğutucumla 83-89 dereceleri görürken, şimdi 60-65 dolaylarında geziniyor. Hiç böyle bir performans beklemiyordum. Benden geçer not aldı. İnanılmaz fiyat performans ürünü diyebilirim. Bu arada atlamadan; eski soğutucum Hyper410r.

Şimdilik böyle, biraz daha zaman geçirip bir yük testine de sokarım ama elzem olduğunu düşünmüyorum çünkü bu kadar bile beklemiyordum. 1842 lirayı kuruşu kuruşuna hak ediyor. Sizle de paylaşmak istedim.
Fiyatına göre güzel bir soğutucu. Hayırlı olsun hocam.

Hayırlı olsun bu incelemeyi ben yapmayı düşünüyordum sen benden önce davranmışsın :)
R5 5600x için aldım ben de, yük altında stok soğutucuyla aralarında 25 dereceden fazla fark var :) msı dragon centerdan baktığımda fan ayarında 60 dereceyi geçince %80 65 dereceyi geçince %100 olarak otomatik ayarlanmış ben de ellemedim.
İşlemci çok ısınmaya çalıştığı için fanlar hızlı devreye giriyor o yüzden biraz gürültü oluşturuyor. %100 fan hızında biraz fazla ses yapıyor fanlar. Ayrıca montaj sırasında kasayla bağlantıda vidaları biraz sert sıktım heralde fanlar tam güçte çalışırken uğultu yapıyor.

Uzun lafın kısası genel olarak işlemcim kendine geldi, performansını beğendim, rengi hoş ama fazla gürültülü.
Termal macun olarak Arctic MX-4 kullandım.

Benim kasada bu şekilde duruyor
20230831_213341.jpg

Son düzenleme:
Hayırlı olsun bu ürün nasıldır diye bakacaktım konu karşıma çıktı şansa bak. Bende yeni sistem kuruyorum r7 7700 kutulu aldım wraith prism var kutuda. Acaba diyorum kutusundan hiç çıkarmadan iyi bir fiyata satabilirsem (absürt fiyatlara koymuşlar çünkü) le500 almak çok daha mantıklı. Wraith prism yeterli olmaz muhtemelen 7500-7600x-7700 incelemelerini izledim h150 ile bile 60-70 arasında geziyor. Elimdeki kasaya da 360mm olmuyor zaten. Hatta üst tarafa 280 de olmuyor. 360mm soğutucu alma fikrim vardı ama şimdi 5-6 bin lirada kasa-psu masrafı çıkacak. Bu 2 bin tl ye çok sevimli geliyor gözüme. Kararsızım ama.

Geri
Yukarı