DeepCool LS520 Ryzen 7 5800x3D performansı

Queph

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Geçen hafta LS520 aldım, MX-6 sürüp kullanmaya başladım. İnternetten araştırırken, 200W işlemci yükü altında bile işlemcileri soğutuyordu. Ben -30 PBO ile 10 dakika Cinebench R23'te 79 dereceleri, OCCT small data Set'te 10 saniye içinde 85 dereceleri görüyorum. Bu değerlerin hepside %100 fandayken oluyor. FIFA ve Battlefield gibi oyunlarda ise 70-77 dereceler arasında geziyor %75 fan hızı ile. Bu normal midir?
Kasama bu şekilde monteli. Ön tarafta ID-Cooling XF-12025-SD-k modeli var 2 tane %50 fan hızında sürekli çalışıyor.

Dosya Ekleri

• IMG20230314164043.jpg
    IMG20230314164043.jpg
    163,5 KB · Görüntüleme: 113
200W yük altındaki işlemcilerin silikon boyutları farklı ama. O yüzden Watt'a göre değerlendirmek çok saçma olur. Ben 7700X ile kullandığımda bir problem yaşamıyorum. 2 arkadaşımda da LS720/LT720 modelleri var.

Belki montajı yaparken eşit bir şekilde basınç sağlayamamış olabilirsin.

Arctic 360 ve Kryonaut ile 87 derece görüyorum.

Bence bu işlemci için gayet normal. Boştayken kaç derecelerde seyrediyor acaba?
Arctic 360 ve Kryonaut ile 87 derece görüyorum.
200W yük altındaki işlemcilerin silikon boyutları farklı ama. O yüzden Watt'a göre değerlendirmek çok saçma olur. Ben 7700X ile kullandığımda bir problem yaşamıyorum. 2 arkadaşımda da LS720/LT720 modelleri var.

Belki montajı yaparken eşit bir şekilde basınç sağlayamamış olabilirsin.
Yani aslında beni şaşırtan olay oyunlardaki değerler oldu. Biraz daha serin çalışmasını bekliyordum.

Yani aslında beni şaşırtan olay oyunlardaki değerler oldu. Biraz daha serin çalışmasını bekliyordum.

Dostum dizayn ile ilgili bir durum. Normalde CCD'nin direk temas ettiği yere bir ara katman geliyor. Isı transferi haliyle değişmesi lazım. Overclock vs bu yüzden iptal. Çekirdek sıcak, ihs görece soğuk vs durumlarından ötürü aradaki fark iyice açılırsa 3d cache sanırım zarar görüyormuş. İşin mühendislik ayağı muhteşem. Kohezyondan yararlanarak yapmışlar o ince katmanları.

Araya giren katman muhabbetinin en kabaca resmini ekledim. Zaten düz mantık anlaşılabiliyor. Araya bir şey girince çekirdeklerin ısı transferi illaki değişecektir. Isıya takılmayın artık bu saatten sonra laptop gibi düşünücez sanırım. Boost hızını kesmediği müddetçe güvenilir sıcaklıklar içinde takla atıp dursunlar :D

Dosya Ekleri

• uvp-3d-v-cache-w99w.png
    uvp-3d-v-cache-w99w.png
    423,1 KB · Görüntüleme: 93
Dostum dizayn ile ilgili bir durum. Normalde CCD'nin direk temas ettiği yere bir ara katman geliyor. Isı transferi haliyle değişmesi lazım. Overclock vs bu yüzden iptal. Çekirdek sıcak, ihs görece soğuk vs durumlarından ötürü aradaki fark iyice açılırsa 3d cache sanırım zarar görüyormuş. İşin mühendislik ayağı muhteşem. Kohezyondan yararlanarak yapmışlar o ince katmanları.

Araya giren katman muhabbetinin en kabaca resmini ekledim. Zaten düz mantık anlaşılabiliyor. Araya bir şey girince çekirdeklerin ısı transferi illaki değişecektir. Isıya takılmayın artık bu saatten sonra laptop gibi düşünücez sanırım. Boost hızını kesmediği müddetçe güvenilir sıcaklıklar içinde takla atıp dursunlar :D
Açıklama için çok teşekkürler, dediğin gibi throttling olmadığı sürece sıkıntı yok.

Bence bu işlemci için gayet normal. Boştayken kaç derecelerde seyrediyor acaba?
Boştayken %35 fan hızı ile 35-40 arası geziyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı