DeepCool LS720 SE kablo bağlantısı nasıl yapılmalı?

Batina

Kilopat
RAM
Corsair 2x8
Ekran kartı
Asus GTX 1080
Anakart
MSI B450 Gaming Plus
İşlemci
Ryzen 5 3600
SE olmayan modelde daisy chain diye bir bağlantı şekli var ama SE modelde bu yok. Peki bu durumda fanların kablosunu anakarta mı takıyoruz yoksa kendi içlerinde bağlanıyor mu? Videolarına baktım ama tam anlayamadım.

Bunu sormamdaki sebep Phanteks G360A kasamın fanlarını anakarta taktım. Çünkü fan çoklayıcı ile gelmiyor. Bu yüzden anakarttaki bütün fan girişleri doldu PUMP_FAN1 hariç. CPU, SYS_FAN1 den 4 de kadar doldu. Neyse ki onları takacak anakartım varmış :)

Özetle bu sıvı soğutucuyu alırsam CPU, PUMP_FAN1 ve RGB bağlantısını yapmam yeterli olacak mı?

Bu arada RGB bağlantısını da kasayla gelen RGB kontrolünden çıkan bir kablo gördüm. Dişi ARGB kablosu gibi görünüyor. Sıvı soğutucu RGB bağlantısını buna takarak senkron olmasını sağlayacağım. Tabi bu düşüncem doğru ise :) Kasam Phanteks G360A

Kullanan bir arkadaşın yardımı ile nasıl yapıldığını öğrendim. Sonrasında bu görsele ulaştım. Buraya da ekleyeyim.

Screenshot_46.jpg

Screenshot_47.jpg

3 Fan 0.75 Amper ve 9W yapıyor.

Anakart girişleri genelde 1A'ya kadar destekliyormuş. Bu durumda 3 fan maksimum bile çalışsa 0.75A yapıyor. Bu da sorun olmayacağını gösteriyor. Hatta maksimumda çalışmayacakları için daha da sıkıntısız olacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı