DeepCool PF650 güç kaynağında akım koruması var mıdır?

Deva Bulmam

Decapat
Arkadaşlar 2023 yılındayız ve İstanbul dün saat 19:48'den gece 02:30'a kadar elektriksiz kaldı. Daha doğrusu her yer değil. Bir binada elektrik var bir binada yok. İlk başta aramıştık, 22:30 gibi elektrik gelecek dediler, gelmedi. Dayım aramış bu sefer, dayıma da 23:30'da gelecek demişler. 23:30 oldu yine gelmedi. Ben de artık yattım başlarım bunların işine dedim. Öğrendiğime göre gece 2 buçuk gibi gelmiş elektrik. Şimdi elektrik gitmeden önce benim bilgisayarım açıktı. Ama oyun falan açık değildi. Şansıma RDR2 girmeden dakikalar önce elektrik kesildi. Google Chrome açıktı, YouTube'dan müzik dinliyordum ve burada takılıyordum. Birden elektrik gitti gg oldu. Sistemim de çok eski bir sistem değil 3 aylık. O yüzden tereddüt ettim.

Öncelikle kasam bu; DeepCool CC560 650W 80+ Tempered Glass LED USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa güç kaynağı olarak bu kasanın kendi stok güç kaynağı var. Adını hatırlamıyorum. Sanırım PF650 80+ sertifikalıydı. Bu güç kaynağında akım koruması falan var mıdır? Zarar gelir mi sisteme?

Elektrik kesilmesi değildir sıkıntı, elektrik gelmesidir. Akım korumalı priziniz yoksa böyle durumlarda aleti fişten çekin, elektrik gelince tekrar takarsınız.

Fişi çekmiştiniz değil mi?

Tek elektrik kesintisinde bir şey olmaz.
Hocam belki gelmez ama ileride tekrar elektrik kesilmeyeceğinin garantisi yok. Güç kaynağı hakkında bilginiz var mıdır? Koruması var mı?

Elektrik kesilmesi değildir sıkıntı, elektrik gelmesidir. Akım korumalı priziniz yoksa böyle durumlarda aleti fişten çekin, elektrik gelince tekrar takarsınız.

Fişi çekmiştiniz değil mi?
Yok :/ Bundan sonra öyle yaparım artık.

Arkadaşlar 2023 yılındayız ve İstanbul dün saat 19:48'den gece 02:30'a kadar elektriksiz kaldı. Daha doğrusu her yer değil. Bir binada elektrik var bir binada yok. İlk başta aramıştık, 22:30 gibi elektrik gelecek dediler, gelmedi. Dayım aramış bu sefer, dayıma da 23:30'da gelecek demişler. 23:30 oldu yine gelmedi. Ben de artık yattım başlarım bunların işine dedim. Öğrendiğime göre gece 2 buçuk gibi gelmiş elektrik. Şimdi elektrik gitmeden önce benim bilgisayarım açıktı. Ama oyun falan açık değildi. Şansıma RDR2 girmeden dakikalar önce elektrik kesildi. Google Chrome açıktı, YouTube'dan müzik dinliyordum ve burada takılıyordum. Birden elektrik gitti GG oldu. Sistemim de çok eski bir sistem değil 3 aylık. O yüzden tereddüt ettim.

Öncelikle kasam bu; DeepCool CC560 650W 80+ Tempered Glass LED USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa güç kaynağı olarak bu kasanın kendi stok güç kaynağı var. Adını hatırlamıyorum. Sanırım PF650 80+ sertifikalıydı. Bu güç kaynağında akım koruması falan var mıdır? Zarar gelir mi sisteme?

Tek seferden bir şey olmaz diye düşünüyorum.
Hocam sizde doğru düzgün bir bilgisayar keyfi çıkaramadınız galiba. RDR2 mi dersin diğer sorunlar mı dersin. :D

Benim PSU, C4 olarak geçiyor. Günde üç kere falan elektrik kesintisi yaşadığım oldu. Daha başıma bir şey gelmedi. Sanmıyorum zarar geleceğini bir kereden.

Yeni konular

Geri
Yukarı