DeepCool PF750 80+ PSU nasıldır?

Tek parça olarak cevaplayayım madem. Bu son cevabım olacak artık. Konu sapıyor çünkü.

İlk olarak her güç kaynağı düzgün değil. Ben de size diyorum ki Everest modeller de çalışıyor. Bu forumda sorunsuz kullanan bir sürü kullanıcı da var. Önermeme sebeplerimizi az çok tahmin ediyorsunuzdur. Mantığınıza göre ben de diyorum ki o da çalışıyor. Çalışıyor değil mi? Saatli bomba mı yahu bu durduk yere patlasın? Altın ve et ne alaka ne dediğinizi cidden anlamıyorum... Elektronik devre elemanlarından bahsediyoruz burada insan vücudunun çalışma mantığı ile arasında galaksi kadar fark olan bir konu. Topic bile alakasız şu an. Dalga geçmek için söylemiyorum. Cidden bir organın çalışma mantığı ile tamamı elektronik bileşenlerden oluşan bir kutunun arasında nasıl bir ilişki var? Çarpıttığım bir şey yok. Üstte yazdığım mesajlar gece ve gündüz ayrımı kadar net. O güç kaynağının pahalı olmasının tek sebebi altın sertifikaya sahip olması değil... Bunu bilmiyorsunuz ve anlatmaya çalışıyorum. Bilmek zorunda değilsiniz zaten kimse annesinin karnında öğrenmiyor. Sizi alıntıladığım ilk mesajımda sakince ve tane tane açıklamışım zaten.

Bu forumda madem bir ürün önerisi isteniyor ben de artı ve eksilerini yazmak durumundayım. Kullanıcıya "siz bakmayın onlara" diyecekseniz ne anlamı var konu açmasının? Bize neden bakmıyor? Neden konu açıyor? Pf serisini almayın demişsiniz mesela. Pf serisi de çalışmıyor mu? Pk serisini neden öneriyorsunuz o zaman? Ben ya derdimi anlatamıyorum ya da aramızda ciddi bir iletişim kopukluğu var. Konu sahibinden de özür dileyerek konuyu takip etmeyi bırakıyorum artık.

Hocam önerileriniz için teşekkür ederim. Tatsız olaylar yaşattığim için de kusura bakmayın hayırlı geceler iyi bayramlar.

Hocam evet de ben 2K da kullanacağım 8 GB VRAM yeterli olur mu sizce?
Yeterli olur. Karşılaştırmalı testlerine bir bak istersen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam RX 6800 alabiliyorken 3070 almayın bence. 3080 ile kapışan bir karttan bahsediyoruz. Ayrıca 3070 2K için şimdiden yetersiz kalmaya başladı bile. Kas gücü anlamında da VRAM'de de sınırda. Özellikle VRAM tarafında 2 yıl sonra daha da fazla sıkıntı çıkar. Şimdi bile 8 GB kullanan oyunlar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir konu da açılmış. Artık sen karar ver. Yüzde 50 bile değil fark 16 GB olmasına rağmen %10 civarı 6800 daha önde bazen, bazen de eşit.

Hocam RX 6800 alabiliyorken 3070 almayın bence. 3080 ile kapışan bir karttan bahsediyoruz. Ayrıca 3070 2K için şimdiden yetersiz kalmaya başladı bile. Kas gücü anlamında da VRAM'de de sınırda. Özellikle VRAM tarafında 2 yıl sonra daha da fazla sıkıntı çıkar. Şimdi bile 8 GB kullanan oyunlar var.
Haklısın ama 8 GB'tan bir farkı yok ki 16 GB olmasının, 8 GB'a Yüzde 50 fark bile atamıyor. Sanırım bir tık daha Nvidia sevdiğim için de böyle söylüyorum yanlıyım bu konuda.

Hocam RTX 3070 de DLSS 2.0 kullanabileceğim en fazla. 4.0 bile çiksa kullanamayacağim fakat AMD de FPS'i 2 katına kadar çıkaran ve gecikme süresini epey bir düşüren FSR 3.0ı 6800'de kullanabileceğim. Videoyu inceledim ve sanirim VRAM dolayisiyla bazi oyunlarda epey bir drop yaşıyor 3070. bu yüzden 6800 tercih edeceğim. WattMan yaşarsam da alışırım ya da undervolt ile çözerim belki. Teşekkür ederim size.

Şöyle bir konu da açılmış. Artık sen karar ver. Yüzde 50 bile değil fark 16 GB olmasına rağmen %10 civarı 6800 daha önde bazen, bazen de eşit.

Haklısın ama 8 GB'tan bir farkı yok ki 16 GB olmasının, 8 GB'a Yüzde 50 fark bile atamıyor. Sanırım bir tık daha Nvidia sevdiğim için de böyle söylüyorum yanlıyım bu konuda.
Hocam şu anda zaten pek bir fark yok aralarında ama 2 yıl sonra cidden yetersiz kalacak 8 GB 1080p’de bile 6 GB üstü kullanılmaya başlandı. Zaten VRAM kullanımı oyunda 8 GB’den az ise 16 GB VRAM olsa da pek bir fark olmaz. Geleceğe yönelik bir tercih olarak daha iyi olur 6800.

Hocam şu anda zaten pek bir fark yok aralarında ama 2 yıl sonra cidden yetersiz kalacak 8 GB 1080p’de bile 6 GB üstü kullanılmaya başlandı. Zaten VRAM kullanımı oyunda 8 GB’den az ise 16 GB VRAM olsa da pek bir fark olmaz. Geleceğe yönelik bir tercih olarak daha iyi olur 6800.
Canımsın 😍 ikna ettin beni, aldım gitti. 😀. O zaman 16 GB artık yazılım güncelleme ve Wattman DDU ile sil kur problemleri şansa bırakarak. Doğru söylüyorsun. Yahu yukarıda da söyledim RX 5700XT kullanırken öyle illallah ettim ki düşün bir tık geride kalsa bile Nvidia öneriyorum. Bir yandan artık düzeldi diyen de çok. Şans kader.

Hocam RTX 3070 de DLSS 2.0 kullanabileceğim en fazla. 4.0 bile çiksa kullanamayacağim fakat AMD de FPS'i 2 katına kadar çıkaran ve gecikme süresini epey bir düşüren FSR 3.0ı 6800'de kullanabileceğim. Videoyu inceledim ve sanirim VRAM dolayisiyla bazi oyunlarda epey bir drop yaşıyor 3070. bu yüzden 6800 tercih edeceğim. WattMan yaşarsam da alışırım ya da undervolt ile çözerim belki. Teşekkür ederim size.
Sen bildiğin gibi yap en iyisi doğru söylüyorsun. Al geç. Alacağın neydi Saphire mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı