Deepcool RGB dönüştürücü fan bağlantısı nasıl yapılır?

Dohc Vtec

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Elimde 3 adet deepcool FC120 ARGB fan var bunları birbirine bağlayıp anakarta bağladım fanlar PWM modunda çalışıyor ve ışıkları rengarenk yanıyor. Bunların renk kontrolü için linkini bıraktığım dönüştürücüyü almayı düşünüyorum. Fanlardan artan bir kablo kaldı onu donustucuye bağlamam yeterli olacak mı? İzlediğim videolarda dönüştürücüye bende artan kablo harici gdv diye bir kablo takıyorlar o kablo bende yok nasıl bağlantı yapmam gerekiyor? Görselleri ekledim asagiya.
Fanın tüm bağlantıları;

3CFA03B1-A572-46DD-972F-F97FAA84833F.jpeg

Fandan artan 2 kablo;

24284EB0-AF4D-47B1-961C-804C97010580.jpeg

İlk resimdeki kabloların 2. resimdeki harici tüm kablolarını bağladım sadece bu ikisi kaldı, izlediğim videolarda bunun birini dönüştürücüye takıyorlar fakat gdv kablosu yok bende.
Sistemin güncel hali;
40BC9740-4705-435C-8A5B-975301139203.jpeg

Deep Cool RGB SATA 5V 600mm Dönüştürücü
@Yener K.

Son düzenleyen: Moderatör:
VDG kablo Gigabyte anakartlarda kullanılıyor. Linkteki dönüştürücü ise ARGB Header olmayan anakartlarda RGB olanı ARGB yapıyor.

Vdg kablo Gigabyte anakartlarda kullanılıyor. Linkteki dönüştürücü ise ARGB header olmayan anakartlarda RGB olanı ARGB yapıyor.

Hocam ASUS TUF B450 Plus 2 anakart için montajı tam olarak nasıl yapacağım? Parça uyumluysa sipariş edeceğim uyumlu değilse boşuna almayayım.

Anakartta bulunan 4 pin RGB girişini ARGB yapar ve Asus yazılımı ile de uyumlu. Deneyen arkadaşlar da oldu.

Anakartta bulunan 4 pin RGB girişini ARGB yapar ve ASUS yazılımı ile de uyumlu. Deneyen arkadaşlar da oldu.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum hocam. Elimde TUF TF120 fanlarından 3 tane mevcut ve bunlar ARGB benim anakartım ASUS B450M Plus 2 o da RGB destekliyor. Bütçe nedeniyle bu fanları kullanmak istiyorum. Kafama takılan nokta bu dönüştürücü fanlara bir zarar verir mi?

Hayır hocam. Zarar vermez.

Ben kullanmadım. Benim sisteminde RGB desteği yok. Kullanan arkadaşlar var.

Anakartta bulunan 4 pin RGB girişini ARGB yapar ve ASUS yazılımı ile de uyumlu. Deneyen arkadaşlar da oldu.

Hocam demek istediğim ben sadece bu parçayı alsam, yukarıda resmini attığım fanlardan artan 3 pinli kabloyu buna taksam yeterli mi? Herkes 2 kablo takıyor bu aparata bende 1 kablo var gdv kablosu yok.

Evet hocam. Resimdeki kablolar ARGB. Uyumlu olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı