Defans oyuncusu nasıl oynamalı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6600 Ryzen 5500 16 GB Ram
Meslek
YouTuber
Öncelikle merhaba. Birkaç gün önce kursa başladım ve en iyi olduğum yer defanstı. Ama defansın tam olarak yapacaklarını bilmiyorum. Yani mesela korner kullanılırken ceza sahasına girmeli mi falan. Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle merhaba. Birkaç gün önce kursa başladım ve en iyi olduğum yer defanstı. Ama defansın tam olarak yapacaklarını bilmiyorum. Yani mesela korner kullanılırken ceza sahasına girmeli mi falan. Yardımcı olursanız sevinirim.

Defans dediğimiz her türlü kaleye gelecek topu önlemelidir defans oyuncularının gol atarken veya savunurken en önemli yönleri kafa toplarıdır eğer boyun uzunsa daha rahat şekilde kafa toplarına çıkmalısın kornerlerde kafa toplarında üstünlüğü sağlayıp topu uzaklaştırmalısın eğer korneri siz kullanıyorsanız ceza sahasına girip kafa topundan golü bulabilirsin.

Rakipteki en sağlam oyuncuya paso markaj yap direkt Win.

Adam markajı ve biraz da oyunu okumanız gerek. Kornerlerde adama yapışın.

Defans dediğimiz her türlü kaleye gelecek topu önlemelidir defans oyuncularının gol atarken veya savunurken en önemli yönleri kafa toplarıdır eğer boyun uzunsa daha rahat şekilde kafa toplarına çıkmalısın kornerlerde kafa toplarında üstünlüğü sağlayıp topu uzaklaştırmalısın eğer korneri siz kullanıyorsanız ceza sahasına girip kafa topundan golü bulabilirsin.

Teşekkürler.

Daha yeni başlamışsınız. Bunları buradan duyduklarınızla beceremezsiniz. Önünüzde bir süre var. Bu tarz takım sporlarında, tecrübe etmeden öğrenmeniz imkansızdır. Biraz alışma süreciniz geçsin, illa ki fikirleriniz oluşacaktır. Fakat yapmanız gereken şey, kendinizi hep diri tutmanız, idmanlarınızı kaçırmamanız ve en iyinizi vermeniz. Özellikle futbolda, stabilite çok önemlidir o yüzden her zaman belli bir düzeyde ya da üstüne koyarak oynamalısınız.

Geri
Yukarı