Default. Drp virüs mü?

Alesilba

Hectopat
Daha fazla  
1619827586864.png

Default. Rdp nedir? Virüs müdür? Virüs Total tarattım sorun yok, Kaspersky'dada sorun çıkacağını düşünmüyorum. Sistem dosyası ama ben oluşturmadım, uzak masaüstü bağlantısı diyor. Fotoğrafda en altta.

Son düzenleyen: Moderatör:
SamSam grubu bir RDP sunucusuna kaba kuvvet saldırısı yaparak 7,000 Windows PC ve 1.900 sunucuyu fidye yazılımıyla enfekte etti. Bu yıl başka bir olayda Hancock Health isimli bir hastanenin ağı, RDP hizmetlerini çalıştıran bir sunucudan enfekte oldu ve hastane yönetimi saldıranlar tarafından şifrelenen kritik verilere yeniden erişim sağlamak için 50.000 doların üzerinde fidye ödemek zorunda kaldı.

Kaynak : RDP nedir, güvenli midir?

Varsayılan rdp portu veya uzak masaüstü portu tcp 3389'dur ve bağlanılacak uzak bilgisayar üzerinde belirlenir. Ancak şunu unutmayın: Varsayılan uzak masaüstü portu gerektiğinde değiştirilebilir ve tamamen farklı bir tcp port atanabilir.

Bulamadım, rdp'nin uzak masaüstü bağlantısı uzantısı olduğu yazıyor sadece. Bunu biliyorum zaten ama nereden geldim? Anlayamadım, son zamanda sistem geri yükleme yaptım sadece. Bu dosya o yedekleme işlemimden önce oluşmuş, anlayamadım. Kaspersky ile düzenli tarama yapıyorum.
Uzak masaüstü bağlantısı olduğu için virüs yedim, biri bilgisayara mı bağlanıyor diye düşündüm. Olabilir mi?
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Sistem
Uzaktan yardımı kaparsan sorun olmaz.
Baktım öyleymiş efendim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı