"Default WattMan settings have been restored" hatası

Yiğit28

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle, yaklaşık 2 haftadır bu sorunla mücadele etmekteyim. Sorunu araştırınca WattMan olduğunu anladım yine de açıklamak gerekirse; bilgisayarım oyundayken birden siyah ekran yiyor ve PC çalışmaya devam etse bile ekran sadece PC'yi resleyince geliyor fakat resten sonra sistem ekran kartını algılamıyor Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını etkinleştir deyip restart atınca PC sorunsuz çalışıyor ve başlıkta da belirtmiş olduğum hata bildirimi geliyor. Bu sorunu çözmek için çoğu şeyi denedim(güç ayarlarından hızlı başlatma kapama, GPU MHz düşürme, GPU voltajı düşürme, fan hızlarını arttırma)fakat olumlu bir sonuç alamadım maalesef. Ek olarak ekran kartı driverımı bu olaydan önce benzer bir sorunla karşılaştığımdan dolayı DDU ile temizleyip en güncel sürümü kurdum.
Sistem özellikleri:
MSI RX 570 Armor 4 GB OC.
Ryzen 5 2600X.
PSU 600W 80+
B450 gamins Plus anakart.
2x8 Corsair DDR4 3000MHz RAM.
Sistemim şubat ayında 4 yılını doldurucak.
Ekteki hata PUBG oynarken başıma geldi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-01 165955.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-12-01 165955.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba öncelikle, yaklaşık 2 haftadır bu sorunla mücadele etmekteyim. Sorunu araştırınca WattMan olduğunu anladım yine de açıklamak gerekirse; bilgisayarım oyundayken birden siyah ekran yiyor ve PC çalışmaya devam etse bile ekran sadece PC'yi resleyince geliyor fakat resten sonra sistem ekran kartını algılamıyor Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını etkinleştir deyip restart atınca PC sorunsuz çalışıyor ve başlıkta da belirtmiş olduğum hata bildirimi geliyor. Bu sorunu çözmek için çoğu şeyi denedim(güç ayarlarından hızlı başlatma kapama, GPU MHz düşürme, GPU voltajı düşürme, fan hızlarını arttırma)fakat olumlu bir sonuç alamadım maalesef. Ek olarak ekran kartı driverımı bu olaydan önce benzer bir sorunla karşılaştığımdan dolayı DDU ile temizleyip en güncel sürümü kurdum.
Sistem özellikleri:
MSI RX 570 Armor 4 GB OC.
Ryzen 5 2600X.
PSU 600W 80+
B450 gamins Plus anakart.
2x8 Corsair DDR4 3000MHz RAM.
Sistemim şubat ayında 4 yılını doldurucak.
Ekteki hata PUBG oynarken başıma geldi.
Hocam whql sürücüleri en düzgün çalışan olanlar onu kurmanızı öneririm.

Kart oyunda kaç derecelere ulaşıyor?

FIFA 23'te 50-55 arası PUBG de 60 65 arası Radeon ayarlarını bu sorunla karşılaştıktan sonra YouTube'dan video izleyerek bu hale getirmiştim sorunla karşılaşmadan önce hiçbir şeye dokunmamıştım Radeon'dan.

Sorununun cevabı büyük ihtimal attığın SS'te var.

Eki Görüntüle 1589969

Fanlar sorunla karşılaşmadan önce yük altına girdiğinde çalışıyordu fanların hızlarını arttırdım sıcaklıklara göre aşağıda attığım SSte de göreceğiniz gibi ama devam ediyor sorun sıcaklık değerleri çok da sıcak değil gibi aslında.

Dosya Ekleri

• radeon.jpg
    radeon.jpg
    131,4 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı