RX 570 "Radeon WattMan settings have been restored due" sorunu

Hakan419301

Hectopat
Fortnite, Fry Cry 4, Rise Of The Tomb Raider gibi oyunlarda belirli bir kısımda (genelde sinematikten sonra) ekran bir anda gidiyor ve restart atıyor. (Yalnız en yüksek ayarda CS:GO'yu 5 saat oynadım sorunsuz çalıştı) Aldığım hata;
Default Radeon WattMan settings have been restored due to an unexpected system failure
Bilgisayarım:
  • RX 570 4GB Nitro,
  • Ryzen 3 2200G,
  • 8 GB Corsair 3000 Frekans RAM,
  • Asus Prime B350M E,
  • 120 GB SSD WD,
  • 500GB Harddisk Samsung,
  • Bross Marka Kasa,
  • 500W Powerboost Güç Kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de RX 480 var. Aynı hatayı veriyordu. Format attım, yeni PSU aldım nafile. Güncellemelerle kendi kendine düzeldi.
Bu arada windowsun günceldir.

Bu sorunu 1.5 ay önce bilgisayarı topladığımda bende alıyordum. Şunları dene; temiz windows 10 kurulumu, bios + ekran kartı sürücünü temiz kurulum ile kur öncesinde ddu veya amd cleanup utility ile kaldır. Ben bu dediklerimi yaptıktan sonra bir daha asla olmadı.

Sistem sıcaklık değerlerinizi anlık olarak takip ediyor musunuz? Özellikle CPU sıcaklığında bir anormallik var mı?
Msı afterburner sıcaklığı çok yüksek gösteriyor doğru olduğunu düşünmüyorum kasanın içine elimi tuttum buz gibi
Bu sorunu 1.5 ay önce bilgisayarı topladığımda bende alıyordum. Şunları dene; temiz windows 10 kurulumu, bios + ekran kartı sürücünü temiz kurulum ile kur öncesinde ddu veya amd cleanup utility ile kaldır. Ben bu dediklerimi yaptıktan sonra bir daha asla olmadı.
yeni topladım ama tekrar format yani psu dandik diyorlar olma ihtimali varmıdır
Bende de RX 480 var. Aynı hatayı veriyordu. Format attım, yeni PSU aldım nafile. Güncellemelerle kendi kendine düzeldi.
Bu arada windowsun günceldir.
güncel
yokmu yardımcı olucak

Son düzenleme:
amd utility ile silip 19.2.1'i sitesinden manuel yükledim dün akşam vakitlerinde, şuana kadar her şey normaldi bir yarım saat önce bir daha aynı hata oldu. Hayır bir de res atmadan düzelmiyor ya o sinir bozucu 3-4 ay önce de wattman bildirimli hata alıyordum ama onda ekran 2,5-3 saniyeliğine kilitlenip geri geliyordu. (ekran kartım: r9 390x)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı