Defender tarama yapamıyor

Yazar

Hectopat
Yer
Turkey
Merhaba az önce Hitman 2 indirdim. Oynamak için Türkçe yama arıyordum bir site buldum ve indirdim setup vardı çalıştırdım ve sistem anında yeniden başlatıldı. Engelleyemedim daha sonra virüs girmiş olabilir diye interneti kestim ve kayıt defterinden Windows Defender'ı aktif ettim. Lakin her şeyi açmama rağmen taramayı bir türlü virüs taramayı başlatamıyorum tarama kullanılamıyor diyor. Ne yapabilirim? Türkçe yama yüklenirken wincheckfiles.exe bir de .dll tarzı iki üç dosya yüklendi oradan anladım virüs olduğunu.

Sistem geri yükleme yaptım ve şimdi Windows'unuz kuruluşunuz tarafından yönetiliyor diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğrenciysen Malwarebytes satın al ya da ücretsiz indir. Tarama yapsın.

BgSLYekCEAAngRE.png

Tam tarama bitince sonuçları söylemeniz iyi olur.

Tüm Taramalar yapıldı 3 tehdit algılandı 1 tanesi silindi 2 tanesi silinmeyi bekliyor sileyim mi gerçekten virüs mü bunlar?

Dosya Ekleri

• tarama.jpg
    tarama.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 42
  • tarama2.jpg
    tarama2.jpg
    37,3 KB · Görüntüleme: 32
  • tarama3.jpg
    tarama3.jpg
    12,5 KB · Görüntüleme: 35
Kaspersky indirdim o tarama yaptı bir şey bulamadı. Tam tarama açtım şu an %30'larda disk neredeyse tamamen dolu biraz sürecek gibi.

Yamayı bu siteden indirdim güvenli mi peki:
Hitman 2 Türkçe Yama 2019 - %100 Çeviri Tamamlandı | Türkçe Yamacı

(Herhangi bir şey indirmeyin güvenliğinden emin değilim.)
Bu site zararlı, mining zararlısı içeren yamaları var.

Bu rehberi uygulayın.

Bu site zararlı, mining zararlısı içeren yamaları var.

Bu rehberi uygulayın.

Merhaba Kaspersky yeterli midir?

Bu arada KMSpico programının yürütme dosyalarıymış algılanan iki tehdit geliştirici not a virus diye not düşmüş :D ama yine de sildim.

Son olarak taramayı yapıp dosyaları sildikten sonra Windows Defender tekrar çalışır hale geldi herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Kms.jpg
    Kms.jpg
    6,3 KB · Görüntüleme: 42

Yeni konular

Geri
Yukarı