Defender ve Kaspersky aynı anda çalışıyor

adogamingtv

Decapat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
POLİS
Windows Defender ile lisanslı satın aldığım Kaspersky aynı anda çalışıyor. Ayarlardan Defender'i kapatıyorum ama otomatikten tekrar açılıyor. Bunun çözümü var mı arkadaşlar?

Kaspersky'ın çalıştığı sırada Defender otomatik devre dışı kalır. Sistem güncellemelerinde zaman zaman aktif sağlayıcı görünmemekte. Kaspersky ayarlarına gidip korumayı devre dışı bırakıp tekrar açın, ardından sistemi yeniden başlatın. Sorunun çözülmesi gerekli.

Defender tamamen devre dışı kalmıyor. Arka planda Defender'in bazı servisleri çalışmaya hatta istatistik toplamaya, sistem kaynaklarının bir kısmını kullanmaya devam etmekte. Malum Microsoft işletim sistemleri ve yazılımları casuslukta nirvanaya ulaştı. En iyisi tamamen devre dışı bırakmak. Bunun bilgisini vermekte fayda var.

Adsız.jpg

Kaspersky açıp kapattım bu şekilde oldu. Açıp kapatmadan önce bu şekilde değil de defender gözüküyordu sadece.

Eki Görüntüle 1447715
Kaspersky açıp kapattım bu şekilde oldu. Açıp kapatmadan önce bu şekilde değil de defender gözüküyordu sadece.
Tamam çözüldü sorununuz, Defender devre dışı aktif koruma sağlayıcısı olarak Kaspersky görünüyor ve koruma bileşenlerini Kaspersky kontrolüne devretmiş.

Defender'i istediğiniz zaman kapatıp açabilirsiniz.

Bunu kullanmanıza gerek yok. Defender zaten devre dışı şu an. Sadece etkin koruma sağlayıcısı olan Kaspersky'ı gösteriyor.

Bunu kullanmanıza gerek yok. Defender zaten devre dışı şu an. Sadece etkin koruma sağlayıcısı olan Kaspersky'ı gösteriyor.

Burada neden tamamen kapatılması gerektiğini anlattım. Ele alma ayarı Kaspersky veya diğer antivirüse geçtiği zaman Defender tamamen devre dışı kaldı algısı var. Bu yanlış.

Burada neden tamamen kapatılması gerektiğini anlattım.

Defender'ın başlangıçta açılmasını devre dışı bırakarak onları da kapatabiliyorsunuz.

Ki zaten arkada sadece bildirim vermek için çalışıyor. Başka antivirüsü kapattığımızda ya da güncelleme geldiğinde bildirim veriyor.

Geri
Yukarı