Çözüldü Defender yeterli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Dikkatli, tercrübeli bir bilgisayar kullanıcı iseniz ve genelde orijinal yazılımlar kullanıyorsanız yeterli olacaktır. Yanına dilerseniz AdwCleaner indirebilirsiniz. Boyutu oldukça küçüktür ve lazım olduğunda tarama yaptırabilirsiniz.
Yeterli değildir. Daha doğrusu verimli değildir. Hem sık sık false positive sonuç çıkarıyor hem de birazcık fazla kaynak tüketiyor. O tüketeceğine Kaspersky tüketsin taraftarıyım. Ücretsiz versiyonu (KSC free) şu zamana kadar kullandıklarım içinde en iyisiydi. Normal antivirüs özelliğinden (gerçek zamanlı dosya sistemi koruması) ziyade internet güvenliği için kullanılması taraftarıyım. "her siteye girmiyorsan, nereye tıkladığını biliyorsan gerek yok." sözleri klişedir ve hatalıdır. Artık hangi sitede adware veya malware çıkacağını öngörmek çok zor. Windows Defender gibi dandik bir program da bu konuda eksik kalıyor.

Defender'a dandik mi diyosun sen açıkçası söyleyeyim bence gayet kullanışlı adam gibi her siteye girmeyen abudük gübidik şeyler yapmayana fazlasıyla yeter 2 senedir kullanıyorum başka hiçbir antivirüs yazılımı kullanmadım ama şu aralar

dinoklafbzor.org diye bir siteye atıyor bunu da demin düzelttim şimdi Defender'la tam tarama yapıyorum çok temiz PC kullanan lardanda değilim ama bence yeterli ama kullanmak isteyene bence AdwCleaner veya Kaspersky yazılımı kullansa yeterli olur​

Edit: Çok fazla yazmışım. D

Geri
Yukarı