Çözüldü Defender yeterli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Dikkatli, tercrübeli bir bilgisayar kullanıcı iseniz ve genelde orijinal yazılımlar kullanıyorsanız yeterli olacaktır. Yanına dilerseniz AdwCleaner indirebilirsiniz. Boyutu oldukça küçüktür ve lazım olduğunda tarama yaptırabilirsiniz.
Günlük kullanım ve oyunlar için fazla bile. Devlet sırları bilgisayarında değilse çok da gerek yok başka antivirüse. Biraz da kullanımına bağlı. Temiz kullanırsan defender'a bile gerek yok.

Artı -1 Eksi
Ne yaptığınıza bağlı, eğer internette hiçbir şeye bulaşmadan takılıyorsanız yeterlidir. Ancak internette gördüğünüz her siteye tıklayıp garip garip yerlerden bir şeyler indirirseniz başka bir antivirüs lazımdır.

Dikkatli, tercrübeli bir bilgisayar kullanıcı iseniz ve genelde orijinal yazılımlar kullanıyorsanız yeterli olacaktır. Yanına dilerseniz AdwCleaner indirebilirsiniz. Boyutu oldukça küçüktür ve lazım olduğunda tarama yaptırabilirsiniz.

Çözüm
Ben regeditten, Windows Defender'ı komple kapadım ve şu an sadece Kaspersky kullanıyorum.
Oda haftada 1 tam tarama yapıyorum, arkada çalıştırtırmıyorum, başlangıçta çalışmıyor.

defender.png

Yeterli değildir. Daha doğrusu verimli değildir. Hem sık sık false positive sonuç çıkarıyor hem de birazcık fazla kaynak tüketiyor. O tüketeceğine Kaspersky tüketsin taraftarıyım. Ücretsiz versiyonu (KSC free) şu zamana kadar kullandıklarım içinde en iyisiydi. Normal antivirüs özelliğinden (Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması) ziyade internet güvenliği için kullanılması taraftarıyım. "Her siteye girmiyorsan, nereye tıkladığını biliyorsan gerek yok." sözleri klişedir ve hatalıdır. Artık hangi sitede adware veya malware çıkacağını öngörmek çok zor. Windows Defender gibi dandik bir program da bu konuda eksik kalıyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı