Definasyonda ölçü kaybı olur mu?

egedu2

Hectopat
Arkadaşlar 168 boyundayım şu an 65 kgyim 6 aydır yapıyorum sporu 3 ay evde 3 ay salonda olmak üzere. Bayağı yağlı göbekli bir tipten şimdi hafif göbek bir elemana dönüştüm. 3-4 aydır bulktayım 61kg de başladım. 71kg de define olmayı düşünüyorum sizce olayım mı olursam ölçü kaybım olur mu yoksa estetik durur muyum? Kol sırt vs önceki açtığım konulardan birinde var.

İlk definasyondan önce en az 1-1.5 yıl spor yapmış olmalısınız bence. Definasyon zorlu ve profesyonel bir süreç, zaten yeni yeni kazanmaya başladığınız kas kütlenizi kaybetme riskiniz var. Ayrıca evet, ölçü kaybı elbet olur ancak parçalı bir vücut her zaman daha büyük durur.

İlk definasyondan önce en az 1-1.5 yıl spor yapmış olmalısınız bence. Definasyon zorlu ve profesyonel bir süreç, zaten yeni yeni kazanmaya başladığınız kas kütlenizi kaybetme riskiniz var. Ayrıca evet, ölçü kaybı elbet olur ancak parçalı bir vücut her zaman daha büyük durur.

O zaman daha bulka devam mi etmeliyim sizce.

Dostum bu sporda hep uzun vadeli düşünmeni öneririm, yeteri kadar kütlen yoksa girmen kendi zararına olur. Sağlam bir clean bulk patlatmanı öneririm, uzun vadede kardiyolarla birlikte hem yağ oranını düşürüp hem de daha iri bir vücuda sahip olabilirsin.

Tamam arkadaşlar hepinizin cevabı için teşekkür ederim. Define olmaktan vazgeçtim kas kütesi koyma yolunda ilerleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı