Defkhan - Homie Bak

Ayrıca Eminem'i Dr.Dre keşfedip yükseltmiştir.

Arabesk Türk müziği değil kusura bakma biraz ırkçılığa kaçar mı bilmem ama o Kürt müziği. Pop kelimesi de yabancı kelimedir.

Hayır Kürt müziği olduğuna katılmıyorum. Türk-Arap harmanı bir tür olduğunu düşünüyorum fakat bu tür hakkında fazla bilgim olmadığı için savunamam, yanlış olur. Fakat saygı gösterin saygı görün.

Sonunda anlaşacağız. Arabesp rap denen lanet olası akımla gerçek rap'i kıyaslamayın. Arabesk rap üzerinden diğer rap türlerini genelleme yaparak eleştirmeyin. Benimde herkese saygım var fakat zevklerimizi sınırları doğrultusunda ve hakettiği şekilde eleştirelim.
Ya bu adamı tanımıyorum arka fonda bana arabesk gibi geldi o kadar. Daha önce dinlemedim çünkü.

Hayır Kürt müziği olduğuna katılmıyorum. Türk-Arap harmanı bir tür olduğunu düşünüyorum fakat bu tür hakkında fazla bilgim olmadığı için savunamam, yanlış olur. Fakat saygı gösterin saygı görün.
İsimden çağrışım oluyor sanırım Ara-besk. Kürtlerde zaten İran-Irak halkının akrabası diyebiliriz.

Ya bu adamı tanımıyorum arka fonda bana arabesk gibi geldi o kadar. Daha önce dinlemedim çünkü.

Bazı Beat'ler arabesk parçalardan kesilerek yapılabiliyor. Bu yüzden olabilir. Fakat Arabesk Rap denen olayın çok farklı olduğunu bilin ve beat bile yapmayı bilmeyen adamların ilahi fonu indirip ritm olmadan 10 liralık kulaklık 10 liralık webcam mikrofonuyla yaptığı işlerle T-Rap'i karıştırmayın lütfen.

Bazı Beat'ler arabesk parçalardan kesilerek yapılabiliyor. Bu yüzden olabilir. Fakat Arabesk Rap denen olayın çok farklı olduğunu bilin ve beat bile yapmayı bilmeyen adamların ilahi fonu indirip ritm olmadan 10 liralık kulaklık 10 liralık webcam mikrofonuyla yaptığı işlerle T-Rap'i karıştırmayın lütfen.
Bütçeye laf yok, ama yazdıkları sözler veya saçma Nick'leri ile çocuğa bile göstersen hangisinin daha kaliteli olduğunu anlar. Bkz. "İsyanqar" Arsız Bela" gibi daha aklıma gelmeyen (iyiki de hatırlamıyorum) bir sürü böyle saçma Arabeskçiler var. Bizim dinlediğimiz Türkçe Rap, gerçek Rap'in türk Mc'ler tarafından yapılan halidir. Arabesk Rap ise zaten adı üstünde Arabesk şarkının kafiyeli veya saçma beat'ler ile hazırlanmışı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı