Defkhan - Homie Bak

Rap zaten zenci müziği asıl Eminem yaptığı şey hakaret. Adam siyah T-shirt üzerindeki ufacık ayran lekesi gibi.

1980 Kafası. Michael Jackson'u siyahken dinlemeyenler beyaz olunca mı dinlemeye başladılar veya renk değiştirdi diye siyahlar dinlemeyi bıraktı mı ? Renk ve Müzik arasındaki ilişki bu mu yani ? Sanat ayrım yapmadan herkesi kucaklar. Eminem hayranı milyonlarca siyah varken aynı zaman diliminde Tupac hayranı milyonlarca beyazın varlığı mı rahatsız ediyor sizi ?

Sadece ritm ve melodiye veya tek bir çalışmaya bakılarak kişiler genel olarak eleştirilemez. Defkhan mı arabesk rap yapıyor ? Güldürme beni. Hayır yani beat arabesk rape benziyor demişin ama ne alakası var ? Diyelim ki benziyor, arabesk rape bir kaç kere maruz kaldım, adamlar resmen bir yerlerini yırtıyor ve hepsi aynı. Bu adamı onlarla aynı sınıfa koymanız ayrı komedi. Ayrıca Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur ve Orhan Gencebay gibi milyonların sevgisini, saygısını kazanmış belki deden yaşındaki insanlara böyle argo kelimeleri yakıştırmanı doğru bulmuyorum. Eleştiride argoya yer yoktur. Ayrıca o dinlediğin sanatçılardan Pitbull ve Sean Paul gibilerinin rap yaptığını mı düşünüyorsun ? Pop fonuna hızlı söylemekle rap olmuyor maalesef. Eğer ki sen onlara rap diyorsan taraftarı olmamama rağmen A-Rap'ı da eleştiremezsin hatta Rap ve Hip-Hop adına hiçbir şeyi eleştiremezsin. Çünkü Rap, Pop'a karşıdır ve ikisi aynı anda yapılamaz. Pitbull'un kliplerine bir baktım da 12 yaşımdan beri neler yapmış diye Kesha ile featı var al bir komedi daha. Rap sanatçısı dediğin takım elbiseli adam pop sanatçısıyla aynı klipte aynı parçada saçmalık.
Arkadaşım ben tek bir yöne saplantılı değilim ki daha öncede yazdım bir sürü tür dinliyorum. Ayrıca şuan aynı şeyi sen yapıyorsun Pitbull şu yeni kliplerinde düet yaptığı zamanlarda takım giyiniyor. Ayrıca Müslüm, Ferdi, Orhan, İbrahim milyonların sevgisini kazandıysa bu benim sorunum değil bu arabesk müziği ortaya atıp piyasayı bozup insanların arabeski TSM sanmasına yol açtı kaldı ki arabesk müzikte akıllı bir insanın dinleyeceği müzik değil. Türk müziği değil zaten olsa TSM statüsünde olurdu.

Arkadaşım ben tek bir yöne saplantılı değilim ki daha öncede yazdım bir sürü tür dinliyorum. Ayrıca şuan aynı şeyi sen yapıyorsun Pitbull şu yeni kliplerinde düet yaptığı zamanlarda takım giyiniyor. Ayrıca Müslüm, Ferdi, Orhan, İbrahim milyonların sevgisini kazandıysa bu benim sorunum değil bu arabesk müziği ortaya atıp piyasayı bozup insanların arabeski TSM sanmasına yol açtı kaldı ki arabesk müzikte akıllı bir insanın dinleyeceği müzik değil. Türk müziği değil zaten olsa TSM statüsünde olurdu.

Neyse zaten benim favorim bu :cool:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
1980 Kafası. Michael Jackson'u siyahken dinlemeyenler beyaz olunca mı dinlemeye başladılar veya renk değiştirdi diye siyahlar dinlemeyi bıraktı mı ? Renk ve Müzik arasındaki ilişki bu mu yani ? Sanat ayrım yapmadan herkesi kucaklar. Eminem hayranı milyonlarca siyah varken aynı zaman diliminde Tupac hayranı milyonlarca beyazın varlığı mı rahatsız ediyor sizi ?
Yoo! Etmiyor lakin herkes kendi işini yapsın. Sonuçta gibip bir zenci house müzik yapmıyor.

Arabesk Türk müziği değil mi :D Pop Türk müziği mi hocam veya hangi tür Türk müziği ? Yada bir şeyi ''Made In Turkey'' olunca mı dinliyoruz, kullanıyoruz ? Milliyetçilik ve sanata böyle farklı bakan birini ilk kez görüyorum. Akıllı insanın dinleyeceği şeyin arabesk olup olmamasına siz mi karar vereceksiniz ? Pardon ama siz kimsiniz ki insanların akli durumunu dinlediği müziğe ve beğenilerine bağlıyorsunuz ?

Yoo! Etmiyor lakin herkes kendi işini yapsın. Sonuçta gibip bir zenci house müzik yapmıyor.

Dünyadaki tüm zencileri tanır gibi konuştunuz şimdi. Lütfen saçmalamayı kesin. Nereden bilebilirsiniz yapıp yapmadığını. Tek bir zencinin bu türle uğraşıyor olması bile sizi haksız çıkarır ve yazdıklarınızın saçmalığını gösterir ki onca zenciden emin olun dediğiniz türde müzikle uğraşanlar var.

T-Rap de dinlerim Rodrigo'ya da bayılırım hocam, sanat budur. Orasını burasını açıp atıyorum ''yayayayaya'' ''yatçaz kalkçaz'' diyerek milyonları, boş beyinleri sırf ritm için peşinden sürüklemek değildir, dinlediğimden değil fakat öyle bir hale geldi ki her köşede aynı saçmalıklar çalıyor. Ama 10-25 yaş sınırlamanızı doğru bulmuyorum, Türkiye'de çok gelişmediği doğru, fakat bir Eminem bir 50 Cent konseri inanın +30 -50 yaşa kadar hitap eder diye düşünüyorum ve Amerika, Avrupa gibi Hip-Hop kültürünün geliştiği yerlerde değer verildiğine, saygı gösterildiğine de eminim. Fakat bizim isyankar ruhlu, aşk acısı çeken, sokaklarda boş boş gezen, adeta bir risk unsuru haline gelen gençlerimiz A-Rap diye bir akım başlatınca T-Rap'e de o gözle bakılmaya başlandı o yüzdendir ki Rap dinleyen herkese serseri, boş adam sıfatı yakıştırılıyor. Millet popçulara özenip her yerini sergileyince veya parlak, dar giyinince hiçbir tepki almıyorlar, biz bol giyinince ''Bu ne böyle be'' tepkisi alıyoruz. Madem herkesin herkese saygısı olmalı nerede saygı ? Her bol giyinen otçu mu, torbacı mı ? Amerika gettoları değil burası. Popçular diskolarda eroin alırken sorun yok, bizler bol giyinince sorun var. O zaman küfür de edilir hocam.
T-Rap dinlenmesine benim lafım yok ben A-Rap duymaya bile katlanamıyorum o kadar sinir bozucu bir müzik diyeceğim de hak etmiyor neyse işte ben ona uyuzum. T-Rap sevmesem 5 yıl önceye kadar Ceza dinlemezdim.

Neyse zaten benim favorim bu zaten :cool:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anlatmak istediğimi anlamadınız mı alay mı ediyorsunuz ? Buna kim Rap diyor ve Hip-Hop la bağdaştırıyorsa çok yanlış yolda. Rap'i yanlış anlama ve eleştirme sebebiniz bunun gibiler.

Arabesk Türk müziği değil mi :D Pop Türk müziği mi hocam veya hangi tür Türk müziği ? Yada bir şeyi ''Made In Turkey'' olunca mı dinliyoruz, kullanıyoruz ? Milliyetçilik ve sanata böyle farklı bakan birini ilk kez görüyorum. Akıllı insanın dinleyeceği şeyin arabesk olup olmamasına siz mi karar vereceksiniz ? Pardon ama siz kimsiniz ki insanların akli durumunu dinlediği müziğe ve beğenilerine bağlıyorsunuz ?

Dünyadaki tüm zencileri tanır gibi konuştunuz şimdi. Lütfen saçmalamayı kesin. Nereden bilebilirsiniz yapıp yapmadığını. Tek bir zencinin bu türle uğraşıyor olması bile sizi haksız çıkarır ve yazdıklarınızın saçmalığını gösterir ki onca zenciden emin olun dediğiniz türde müzikle uğraşanlar var.
Arabesk Türk müziği değil kusura bakma biraz ırkçılığa kaçar mı bilmem ama o Kürt müziği. Pop kelimesi de yabancı kelimedir.

T-Rap dinlenmesine benim lafım yok ben A-Rap duymaya bile katlanamıyorum o kadar sinir bozucu bir müzik diyeceğim de hak etmiyor neyse işte ben ona uyuzum. T-Rap sevmesem 5 yıl önceye kadar Ceza dinlemezdim.

Sonunda anlaşacağız. Arabesp rap denen lanet olası akımla gerçek rap'i kıyaslamayın. Arabesk rap üzerinden diğer rap türlerini genelleme yaparak eleştirmeyin. Benimde herkese saygım var fakat zevklerimizi sınırları doğrultusunda ve hakettiği şekilde eleştirelim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı