Deforme olmuş ekran kartı vidası nasıl açılır?

Khannelles

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık bir ay önce 2. bilgisayarımdaki karta termal pad alıp yerleştirdim. Fakat sanırım pad kalın geldi çünkü ekran kartı eskisinden minimum 10 derece daha fazla ısınıyordu, bende kartı açmaya çalışırken vidanın ucunu deforme ettim ve bir türlü açamadım.
Nasıl açabilirim? Bir bilgisi olan var mı? Yoksa yarın bilgisayarcıya götüreceğim.
Karga burun sokmayı denedim fakat girmedi o metal plaka yüzünden oraya.
IMG_6564.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yaklaşık bir ay önce 2. bilgisayarımdaki karta termal pad alıp yerleştirdim. Fakat sanırım pad kalın geldi çünkü ekran kartı eskisinden minimum 10 derece daha fazla ısınıyordu, bende kartı açmaya çalışırken vidanın ucunu deforme ettim ve bir türlü açamadım.
Nasıl açabilirim? Bir bilgisi olan var mı? Yoksa yarın bilgisayarcıya götüreceğim.
Karga burun sokmayı denedim fakat girmedi o metal plaka yüzünden oraya.
Eki Görüntüle 1416978
Ben de bir son çare önerisi vereyim 1 damla japon damlatın vidanın üstüne tornavidayı koyun ve bırakın ikisi yapışsın sonra çevirdiğinizde rahatça çıkar zaten.

Tornavida ile vida arasına bi lastik saç tokası koy sıkışsın sonra bastırarak çevir. Japondan önce bunu dene çünkü japon sağa sola bi anda sıçrarsa daha sıkıntı olur. Eğer bu yöntem olmazsa japon dene.

Benim aklıma da bu geldi hocam deneyeceğim birazdan umarım olur, tekrardan vidayı nasıl takacağım peki :) onu düşünmedim.

Vidayı çıkardığın gibi geri tak montaj bitince sağ sol yap biraz kırarsın zaten Japon'u.

Lastiği 2'ye katlayıp deneyin bir de ucu çok sivri bir tornavida kullanmayın. Yine olmazsa Japon deneyin.

Lastik gerçekten çok şansa bağlı bir yöntem laptopumda SSD vidasını açmam gerekince kalın koli lastiği ile bile deneyip fayda görmemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı