Değerlendirmesi iyi olan bilgisayarcıya güvenilebilir mi?

Daha fazla  
Merhaba iyi günler MSI GP76 Leopard 11ug laptop kullanıyorum. Laptop boşta bile 90 dereceleri görüyoruz. Uzun süredir temizlenmediğinden dolayı olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarcıya götürüp temizlik ve macun işlemlerini yaptıracağım ama bir türlü güvenemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Götüreceğim bilgisayarcı 500TL'ye yapacağını söylüyor. İşlemler gerçekleşirken yanınızda bulunabilir miyim diyorum maalesef o şekil olmaz diyor.

Az buçuk bu işlerden anlıyorsanız kendiniz gayet kolay bir şekilde yaparsınız. Teknik servise de götürebilirsiniz. Ben açıkçası öyle mahalle arası bilgisayarcılara güvenmem.

Az buçuk bu işlerden anlıyorsanız kendiniz gayet kolay bir şekilde yaparsınız. Teknik servise de götürebilirsiniz. Ben açıkçası öyle mahalle arası bilgisayarcılara güvenmem.

Hocam kendim de yapabilirim de ne olur ne olmaz riske atmak istemiyorum hiçbir türlü servise de gönderilmez yani 10-20 gün gelmesini mi bekleyeceksin.

Merhaba iyi günler MSI GP76 Leopard 11ug laptop kullanıyorum. Laptop boşta bile 90 dereceleri görüyoruz. Uzun süredir temizlenmediğinden dolayı olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarcıya götürüp temizlik ve macun işlemlerini yaptıracağım ama bir türlü güvenemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Götüreceğim bilgisayarcı 500TL'ye yapacağını söylüyor. İşlemler gerçekleşirken yanınızda bulunabilir miyim diyorum maalesef o şekil olmaz diyor.

Teknik bilgin biraz varsa YouTube'dan senin laptop un demontaj nsl yapılıyorsa izleyerek kendin yap bence,
Alacaksın tek termal macun

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyerek yapabilirsin aslında; nasıl söküleceğini, nereye macun süreceğini anlatıyor. Dil yabancı olabilir ancak izleyerek anlaşılıyor haliyle.

Aziz Romalılar. Eyvallah laptop temizliği görece kolay bir işlemdir ama o soğutucu blokları, fanları söküp işlemci ve ekran kartı çiplerine ulaşmak ve düzgün miktarda macun sürüp sistemi baştan toplamak herkesin tek seferde yapabileceği bir şey değildir. 500₺ bu tür işler için olağan bir fiyattır. Bilgisayarınızın parçaları zaten Windows üzerinden kolayca görülebilir dolayısıyla öyle parça çalma muhabbeti falan olmaz olsa da direkt anlarsınız zaten onu da pek yapan kalmadı.

Çok yüksek değerlendirmesi olan bilgisayarcılar tanıyorum. Kendileri attırıyorlar değerlendirmeleri, olumsuz yorumlara bakın önemli olan onlar. Çok büyük yerler hariç bilgisayarcılara özellikle mahalle bilgisayarcılarına güven olmaz. İşlemi yaparken başında durmamanı istemesi gayet normal, çok iyi işçiliği olan biri dahil kimse iş yaparken başında birini istemez, bende istemem. Soracağın tek şey hangi macunu kullandığı, bu bilgisayarcı hakkında çok bilgi verir.

Isparta'nın en iyi diye adlandırılan bilgisayarcısına tek RAM slotun arızalı olması sebebiyle gitmiştim. Kasayı zar zor otobüsle götürdüm ama zorlamama rağmen içini açıpta bir bakmadılar. Anakart bozulmuş yenisini alman lazım dediler. Bende tamam dedim aldım yenisini. Gittim aynı yere montaj için lakin bu sefer de sorunun anakart değil işlemcide oldugunu söyleyip teslim ettiler. Allah'tan ücret almadılar yoksa kavga edecektim. Yeni anakartı iade edebilirsin dediler tamam dedim. Eski anakartı takın bari dedim telefonda tamam dediler eskiyi takmamışlar üstüne bir de yeni anakartın kutu içerisindeki koruma poşetiyle strafor siyah plastik poşetini atmışlar. 2 vida eksikti. Bir daha oraya gitmeyeceğim. Sizde buna bezner bir şey yaşayabilirsiniz. Eğer bilginiz varsa kendiniz yapın bende sizin gibi riske atmamak için oraya gitmiştim lakin artık öyle bir düşünce kalmadı. Dalga geçer gibi iş yapıyorlar. Ülkedeki %90 bilgisayarcılar sadece ceplerini düşünen bencil kişiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı