Değişim iPhone 6S Pil Kapasitesi Sorunu

Ayas.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 ay önce arkadaşımdan değişimden gelmiş olan jelatinli 6S aldım. Sonra 11.3’e güncellediğimde pil maksimum kapasitesinin %83 olduğunu gördüm. Ardından Apple Destek’i aradığımda telefonunuz 543 defa şarj edilmiş olarak görünüyor dedi. Telefonu yeni aldığımı 1-2 ayda bu kadar şarj etmemin imkansız olduğunu söyledim. Verdiğiniz garanti firmasını aramamı söyledi, aradım Pupa teknik servisi orada değişim olarak görünüyordu ki elimde değişim belgesi de var zaten. Pupa yetkili elemanı cihazınızı gönderin gerekirse pil değişimi veya cihaz değişimi yaparız dedi. Şimdi sorum cihazı değiştirmelik bi durum var mı sizce yoksa yazacağım kağıdı doldurup değişim mi istemeliyim yoksa pil değişimi yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu yeni aldığımı 1-2 ayda bu kadar şarj etmemin imkansız olduğunu söyledim
Bu sayıya arkadaşının daha önce ne kadar şarj etme sayısı da dahildir.

Telefonunun performansı nasıl, bir düşüş var mı? Geekbench 4 skorları hangi seviyelerde? Apple bataryası ölen cihazlarının hızını yavaşlatıyor bunu en iyi şekilde anlayabilmek için Geekbench 4 skorlarını paylaşın. Garanti batarya değişimi için bir ücret istedi mi? Ücretsiz değişim yapıyorlar mı? Telefonunun batarya performansı nasıl gidiyor?

Test yazılımlarına gerek yok. Pil sağlığı bölümünde pilin ne kadar performansı desteklediği yazıyor zaten. Yalnız 543 şarj döngüsünde bu kadar zayıflaması tuhaf. Sanırım %20 sınırından daha aşağılara kadar bitirip sonra tam doldur hareketi yapılmış çoğu zaman. Lityum piller sevmez bu yöntemi. Ben 6 ay önce 500 döngüyü geçmiştim ve hala pil sağlığım %97 görünüyor. Cihazı almamın üzerinden 1 sene geçti bile.

Test yazılımlarına gerek yok. Pil sağlığı bölümünde pilin ne kadar performansı desteklediği yazıyor zaten. Yalnız 543 şarj döngüsünde bu kadar zayıflaması tuhaf. Sanırım %20 sınırından daha aşağılara kadar bitirip sonra tam doldur hareketi yapılmış çoğu zaman. Lityum piller sevmez bu yöntemi. Ben 6 ay önce 500 döngüyü geçmiştim ve hala pil sağlığım %97 görünüyor. Cihazı almamın üzerinden 1 sene geçti bile.
Siz şarj kaça inince takıyordunuz şarja? Ayrıca bende şarj konusuna dikkat eden biriyim tam dolum olmadan çekmem öyle tak çıkar yapmam genelde.
iPhone'da ekran arızası tespit edildi. Ekran değişimi yapılarak arıza giderildi. AST 2 çalıştırıldı Test ve kontrolleri yapıldı. Sorun görülmedi.

Yazıyor servis durumunda. Ben pil için yolladım adamlar ekranı değiştirdi. :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı