iPhone 6S Pil Ömrü Sorunu

Alperen4423

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul\Çanakkale
Daha fazla  
Grafikte de görüleceği üzere, %87'lerde olan pil seviyesi 10 gün sonunda %53'lere kadar geriledi, sizce bu normal mi ne yapmalıyım? Isınma vs başka bir durum da yok. Bugün bataryayı komple bitirip şarj etmeyi deneyeceğim.
IMG_7405.PNG

Bu uygulamanın adını dahi bilmiyorum ve doğru sonuç gösterdiğini de düşünmüyorum. Ayarlardan Pil sağlığına bakıp yazar mısınız?

Bu uygulamanın adını dahi bilmiyorum ve doğru sonuç gösterdiğini de düşünmüyorum. Ayarlardan bakıp yazar mısınız?
Hocam cihaz iOS 10 sanırım o destek iOS 11'de gelmişti. Bence doğru olabilir çünkü cidden batarya da gariplikler olduğu belli, bugün mesela telefon %50'deyken reset attım açtığımda 70'ti ve çok hızlı bir şekilde tekrar 50'ye düştü. Şimdi pil seviyesini sıfırlayıp, tekrar 100'e tamamlayacağım. Yani bunu doğru olarak ele alırsak sorun ne olabilir?
Güncel.

Son düzenleme:
@foreignersgod haklı. Bu tür uygulamalar her zaman doğruyu göstermiyor maalesef. Ve anlaşılan iOS 10 veya önceki bir sürümdesiniz, bu nedenle Pil Sağlığı adlı seçenek de yok cihazda. En iyi yol Apple Destek ile görüşüp bilgi almanız olacak. Canlı Sohbet özelliği ile (Mesai saatleri içerisinde tabii) cihaza bağlanıp birkaç dakikada size söyleyebiliyorlar bataryanın sağlığını.

@foreignersgod haklı. Bu tür uygulamalar her zaman doğruyu göstermiyor maalesef. Ve anlaşılan iOS 10 veya önceki bir sürümdesiniz, bu nedenle Pil Sağlığı adlı seçenek de yok cihazda. En iyi yol Apple Destek ile görüşüp bilgi almanız olacak. Canlı Sohbet özelliği ile (Mesai saatleri içerisinde tabii) cihaza bağlanıp birkaç dakikada size söyleyebiliyorlar bataryanın sağlığını.
Peki hocam deneyeceğim. Yalnız bir durum daha var şöyle ki gece telefonu açıkta bıraktığımda odanın soğukluğundan mı bilemiyorum şarj çok hızlı tükeniyor akşam 90'da bırakıyorum sabaha 60'lar da falan oluyor ve eminim arkada çalışan herhangi bir şey yok, ama mesela yastığımın altına koyayım dedim 58'di 5 saat boyunca 58'de kaldı, soğuktan şarj düşmesi gibi bir durum normal mi?

Yani hiç öyle bir durumla karşılaşmadım ama başınızı koyduğunuz yastığın altına koymayın kesinlikle. Eğer şarjın gece fazla gitmemesini istiyorsanız güç tasarrufunu ve uçak modunu devreye almayı deneyin. Olmazsa hatta telefonu kapatıp bırakabilirsiniz.

Hocam cihazın garantisi var ise yetkili servise bırakıp pil değişimi istediğini söyle 2018 sonuna kadar zaten pil durumu ne olursa olsun değişim yapacaklardır. Garantisi yok ise 219 TL'ye pil değişimi yaptırabilirsin. Ayrıca iTunes üzerinden iOS 12'ye güncellemeni tavsiye ederim.

Hocam cihazın garantisi var ise yetkili servise bırakıp pil değişimi istediğini söyle 2018 sonuna kadar zaten pil durumu ne olursa olsun değişim yapacaklardır. Garantisi yok ise 219 TL'ye pil değişimi yaptırabilirsin. Ayrıca iTunes üzerinden iOS 12'ye güncellemeni tavsiye ederim.
Hocam zaten bu batarya haziran ayında değişildi, değişim programı kapsamında bakalım iOS12'ye güncelleyeceğim o da olmadı mecbur yeni batarya taktıracağım, ama anlamadığım eski batarya daha uzun gitti 8 ay gibi, yeni bataryayı taktıralı daha 4-5 ay oldu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı