Değişim ürünü iPhone X vs Sıfır SE

Şahsen sizin yerinizde olsam X tercih ederdim. SE batarya konusunda çok zayıf. Kasa tasarımı olarak X daha iyi. Güncellik konusu da bence çok önemli değil, tahminimce 3 sene daha güncelleme alacaktır X.

Kamera konusunda da X'in kamera olarak gayet başarılı olduğunu düşünüyorum, detaylı bir kıyaslama yapmadım/görmedim ancak pişman etmeyecektir bence.

İşlemci olarak da SE her ne kadar daha güçlü olsa da render vb. işler dışında önem arz etmiyor bence.

Hepsi tamamen kendi fikirlerim, ben olsam dediğim gibi X tercih ederdim :)

Son düzenleme:
@349398 teşekkür ederim. X ve S20 arasında git gel yapıyorum. S20 bayağı iyi fakat Android'in tipik bugları olabiliyor günlük uygulamalarda. Bunun için iPhone'a yönelmiştim de çok cezbetti.
S20 de aslında bence güzel bir cihaz ancak deneyimleme fırsatım olmadı. Isınıyor, performansı düşüyor diyenler var; maalesef pek bilgim yok doğruluğu hakkında. Ne olursa olsun yine de ben X'in pişman edeceğini sanmıyorum :)@BERWAR

iPhone X 2023 Eylül ayından itibaren güncelleme alamayacak. Ama SE 2025'e kadar kafadan güncelleme alacak. Ben sizin yerinizde olsam XR alırdım. SE maalesef tuşlu tasarımı kullanıyor ve hayliyle eski durabiliyor. Her X de sorunlu olacak diye bir şey yok.
Kendim alıyor olsam SE 2020 alırım.

X modelinin ekran ve batarya avantajı var. SE 2020 ise donanım ve performans olarak daha iyi. İki cihazın kameraların teknik özellikleri aynı gözüküyor. Ben iki cihazın karşılaştırmalarına baktığımda da herhangi bir fark göremedim. X modelinin ikinci kamera avantajı var. Bir de yanlış bilmiyorsam SE 2020 modeli dijital zoom konusunda biraz daha başarılı.

Son düzenleme:
X modelinin ekran ve batarya avantajı var. SE 2020 ise donanım ve performans olarak daha iyi. İki cihazın kameraların teknik özellikleri aynı gözüküyor. Ben iki cihazın karşılaştırmalarına baktığımda da herhangi bir fark göremedim. X modelinin ikinci kamera avantajı var. Bir de yanlış bilmiyorsam SE 2020 modeli OPT'im Zoom konusunda biraz daha başarılı.

SE modelinde optik Zoom yok dijital Zoom var. O yüzden X modeli daha başarılı. Ayrıca SE portre modunu yazılımla yapıyor X ise 2. kamera ile yapıyor bu da daha doğal fotoğraf vermesi anlamına geliyor. Kamera olarak teknik aynı olsa da X bir adım ötede.

X modelinin ekran ve batarya avantajı var. SE 2020 ise donanım ve performans olarak daha iyi. İki cihazın kameraların teknik özellikleri aynı gözüküyor. Ben iki cihazın karşılaştırmalarına baktığımda da herhangi bir fark göremedim. X modelinin ikinci kamera avantajı var. Bir de yanlış bilmiyorsam SE 2020 modeli optim zoom konusunda biraz daha başarılı.
Hocam SE'de optik zoom yok diye biliyorum. X daha iyi değil mi o konuda, çift kameradan dolayı?

Değişim ürünü hakkında kesin bilgimiz var mı? Yani arıza çıkarma olasılığı nedir. Buradaki kıyaslamada ikisi de sıfır telefon olarak görülmüş. Değişim ürünü sıfır mıdır buna da bakmak lazım.

Ben SE çok araştırdım. Hem görünüş hem de kullanım olarak beğendiğim için tam bana uygundu. Ama 4-5 bin veresim gelmedi. 2016 SE'e 2010 mah batarya alarak yoluma devam ettim. Yani fiyatlardan dolayı ne desek olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı