Değişmeyen huylarım

berkyoztrk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yıllar önce oyun oynamak için topladığım bilgisayarımı oyun oynayamayarak bekletiyorum. Sebebini sorarsanız bunu ben de anlamıyorum. Çünkü içimde bazı takıntılarım var. Örneğin; Steam'da bir oyun oynarken o oyunun ilk serisinden başlamam lazım kütüphanemde o oyunun ilk serisinden itibaren olmalı. Call of Duty Black Ops alıp oynayamam. Steam'da Call of Duty 2'den başlayıp tüm oyunlar olmalı. Bu konu izlediğim filmlerin ilk serisinden başlama, okuduğum kitapların ilk serisinden başlama gibi değişik huylarla da destekleniyor. Bu konuya ayriyeten, içimde böyle platform oyunlarına karşı bir hissiyat var. Nasıl izah edeceğimi bilmiyorum. Örneğin; "Hades" adlı oyunu çok methediliyor. Oynamak istiyorum, sırf isminden dolayı ve onun böyle AA kalitede bir oyun olmadığı için oynayamıyorum garip geliyor. Bu Stardew Valley, Dead cells gibi oyunlar için de geçerli. Oyun çok gerçekçi ve kaliteli olmadığı sürece Steam kütüphanemde bulunmasın gibi bir his var içimde. Rahat olamıyorum bu hayatımın birçok alanında var. Son olarak da oyunlara koyduğum nickleri sürekli değiştirme isteği nick beğenmeme isteği. O an ne kadar beğenirsem beğeneyim, ne kadar anlamlı olursa olsun benim için bir süre geçtikten sonra o nick eskiyor hoşuma gitmiyor o hesabı silesim geliyor. Aynı duyguları hissiyatları yaşayan arkadaşlar varsa ve bu durumdan kurtuldularsa lütfen bana bir yol bir çare göstersinler çünkü ben çok sıkılmaya başladım. Yardımlarınız ve görüşleriniz için teşekkür eder bu kadar uzun yazdığım için özür dilerim. Hayırlı ramazanlar. İyi günler.

Huylarınıza karşı gelin, zıttına gidin. Ne kadar canınız sıkılsa da, kendinizi parçalasanız da inat edin. Bir süre sonra azaldığını fark edeceksiniz. Takmadığınız sürece yavaşça yok olacak.

Mesela; oyunu o an ne kadar isteseniz de alamadığınızı söylemişsiniz. İsteğiniz geldiği an basın parayı, düşünmeden. Birkaç oyuna böyle yapın, sonrasında bunları oynamaya başlayın. Eğlenmeye ve içinizde oluşan duyguları bastırmaya çalışın.

Huylarınıza karşı gelin, zıttına gidin. Ne kadar canınız sıkılsa da, kendinizi parçalasanız da inat edin. Bir süre sonra azaldığını fark edeceksiniz. Takmadığınız sürece yavaşça yok olacak.

Mesela; oyunu o an ne kadar isteseniz de alamadığınızı söylemişsiniz. İsteğiniz geldiği an basın parayı, düşünmeden. Birkaç oyuna böyle yapın, sonrasında bunları oynamaya başlayın. Eğlenmeye ve içinizde oluşan duyguları bastırmaya çalışın.

Hocam sabırlı olmalısınız bunlara karşı gelmelisiniz bir oyunun diğer serisinden başlayın deneyin.
Canını yediklerim keşke anlasanız beni :D Hiç mümkün değil :D :D

Geri
Yukarı