DEHB askerliğe engel midir?

Makaleler
15
Merhaba.

Ben ilkokul 1.sınıftan beridir DEHB tanısıyla yaşıyorum.
Şu an itibariyle 18 yaşındayım. Teşhis bana yaklaşık 11 yıl öncesinde konuldu.

O günden beridir sürekli olarak ilaç alıyorum.

İleride bize de askerlik vakti gelecek ancak belirli psikolojik hastalıklara, psikolojik durumlara sahip olanlar askerliğe elverişli değilmiş.
DEHB de bunun kapsamında oluyor mu öğrenmek istedim.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Merhaba.

Ben ilkokul 1.sınıftan beridir DEHB tanısıyla yaşıyorum.
Şu an itibariyle 18 yaşındayım. Teşhis bana yaklaşık 11 yıl öncesinde konuldu.

O günden beridir sürekli olarak ilaç alıyorum.

İleride bize de askerlik vakti gelecek ancak belirli psikolojik hastalıklara, psikolojik durumlara sahip olanlar askerliğe elverişli değilmiş.
DEHB de bunun kapsamında oluyor mu öğrenmek istedim.

Yardımlarınız için teşekkürler.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar OKB rahatsızlığı için aynı soruyu ben de soruyorum. Konuyu takipteyim.

Türk Hukuku'nda DEHB'ye sahip olmak, polis ve asker olmak için karşımıza bir engel olarak çıkmaktadır. Askere alımlar konusunda psikolojik rahatsızlığı olan bireylerin bu rahatsızlıkları A, B, C, D olarak kademelendirilmektedir ve bildiğim kadarıyla DEHB, B kademe rahatsızlık kategorisine girer. B kademe rahatsızlığı olan bireylerin de askere alımlar konusunda pek olumlu olacağını zannetmiyorum. Yine de aşağıdaki kaynakta Meslek Seçimi ve Yasalar, Meslek Seçme Engelleri başlıkları altında yazılanları bir okuyun. Detaylı bilgi görebilirsiniz.

Kaynak: https://www.researchgate.net/profil...c2f9543299bf12be3ac8521/DEHB-ve-Is-Yasami.pdf

Son düzenleme:
Türk Hukuku'nda DEHB'ye sahip olmak, polis ve asker olmak için karşımıza bir engel olarak çıkmaktadır. Askere alımlar konusunda psikolojik rahatsızlığı olan bireylerin bu rahatsızlıkları A, B, C, D olarak kademelendirilmektedir ve bildiğim kadarıyla DEHB, B kademe rahatsızlık kategorisine girer. B kademe rahatsızlığı olan bireylerin de askere alımlar konusunda pek olumlu olacağını zannetmiyorum. Yine de aşağıdaki kaynakta Meslek Seçimi ve Yasalar, Meslek Seçme Engelleri başlıkları altında yazılanları bir okuyun. Detaylı bilgi görebilirsiniz.

Kaynak: https://www.researchgate.net/profil...c2f9543299bf12be3ac8521/DEHB-ve-Is-Yasami.pdf
Hocam okb hangi sinifa girer?

Yeni konular

Geri
Yukarı