Epilepsi askerliğe engel midir?

berkays55

Centipat
Katılım
2 Temmuz 2020
Mesajlar
331
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1-2 saat önce, daha önce yapılan testlerin sonucunda epilepsi teşhisi konuldu. Doktoruma sorduğuma "epilepsi hastalığın boyunca düzenli ilaç alman ve uyku düzenini koruman gerek, bu yüzden askerlik yapamazsın." dedi. Bu durum daha önce başına gelen var mı? İlaçlara yarından itibaren başlayacağım, bu eeg ve epilepsi teşhis raporunu askerlik şubesine götürdükten sonra muaf olur muyum?
 

KillForYou

Decapat
Katılım
30 Temmuz 2019
Mesajlar
685
Çözümler
4
Yer
İstanbul/Bağcılar
Askeri hastaneye teşhisinizi gösterdiğinizde onlar rapor veriyor sanırım yanlış bilmiyorsam. Genellikle Epilepsi hastalığı bulunanlar muaf oluyor askerlikten sanırım. Hatta internette şöyle bir yazı var; "12 Maddenin A diliminin 1. fıkrası "epilepsi dışında kalan sinir sisteminin hafif derecedeki paroksismal hastalıkları ya da arızalarını" belirler ve bu dilime girenler askerlik yapabilirler."
 

KillForYou

Decapat
Katılım
30 Temmuz 2019
Mesajlar
685
Çözümler
4
Yer
İstanbul/Bağcılar
Gidemez zaten gitmesin kim bilir Yunan'la savaş çıkarsa orada cephede nöbet geçirirse ne olacak konu sahibi şu an bile veya mesajlar yazılıyorken bile nöbet geçirebilir kim bilir belki şu an nöbet geçiriyor yine.
Hocam bu nasıl bir cümle nasıl bir anlatış :D Allah affetsin okurken biraz gülme geldi. Recep İvedik 3'de ki "ya kızı kaçırdılarsa..." sahnesine benzedi biraz.
 
Yukarı