Dell 17R3 vs Asus ROG G752VY vs Alienware 17 Gaming

ALP ABİ

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yurtdışından oyun için dizüstü bilgisayar alacağım ama perşembeye kadar karar vermem gerekiyor. 4 tane modele kadar indirgedim ama bu dördü arasında kaldım. Yardım edebilirseniz çok iyi olur. Sorum şu;

8 GB RAM'li, 4k ekranlı, 1 TB+128GB SSD'li GTX970'li model : Amazon.com: Dell 17R3 Intel Core i7-6700HQ X4 2.6GHz 8GB 1TB+128GB SSD 17.3" Win10,Silver(Certified Refurbished): Computers & Accessories fiyat : 1371 dolar

16 GB RAM'li, 4k ekranlı, 1TB+128GB SSD'li GTX970'li model : Alienware 17 fiyat
: 1450 dolar

16GB RAM'li, full HD ekranlı, 1TB+128GB SSD'li GTX980'li model : ASUS ROG G752VY-RH71 17.3" Gaming Laptop - Core i7 6700HQ (2.60 GHz), 16 GB Memory 1TB HDD + 128GB SSD , NVIDIA GTX980M 4GB GDDR5 + Gaming Bundle-Newegg.com Fiyat : 1400dolar (bunun içinde bazı hediyelerde var linke tıklayarak bakabilirsiniz.)

16GB RAM'li full HD ekranlı, 1TB+128GB SSD'li, GTX 1060'lı model : Alienware 17 Gaming Laptop Built for Virtual Reality | Dell fiyat : 1500 dolar

Sizce hangisini almalıyım? Oyun oynayacağım için 1060'lı ve 980'li model çok aklımı çeliyor ama aynı zamanda çok fazla film ve dizi izleyen biriyim o yüzden 4k ekranlı modellerde aklımı karıştırıyor yardım edebilirseniz çok güzel olur. Fiyat olarak aralarındaki farkın bir önemi yok sadece benim için hangisi daha iyi olur bunda yardımlarınızı bekliyorum. (Ağır oyunlarda oynuyorum fakat en çok oynadığım oyun league of legends.) Ayrıca eğer inceleme videosu çekmek isterseniz bunun için size de gönderebilirim. Technopat yetkililerine duyurulur :)

Dell 17R3 aldım arkadaşlar 20 gün sonra elime geçecek o süreden sonra merak eden olursa sorularınızı cevaplayabilirim dilim döndüğünce

Hayırlı uğurlu olsun. 4K ekranın çok da işinize yarayacağını zannetmiyorum. Oyun falan düşünüyorsanız zaten 970m ekran kartında 4K oynanmaz. Yurt dışından almışken 1000 serisi ekran kartlı bir bilgisayar düşünebilirdiniz ama 970m de oldukça güçlü bir ekran kartı. Günümüz oyunlarında yüksek performanslar alabilirsiniz. Şu saatten sonra zaten ilk cümlemi tekrarlamak en doğrusu olacaktır.
Hayırlı uğurlu olsun :)

Hayırlı uğurlu olsun. 4K ekranın çok da işinize yarayacağını zannetmiyorum. Oyun falan düşünüyorsanız zaten 970m ekran kartında 4K oynanmaz. Yurt dışından almışken 1000 serisi ekran kartlı bir bilgisayar düşünebilirdiniz ama 970m de oldukça güçlü bir ekran kartı. Günümüz oyunlarında yüksek performanslar alabilirsiniz. Şu saatten sonra zaten ilk cümlemi tekrarlamak en doğrusu olacaktır.
Hayırlı uğurlu olsun :)
Çok sağolun ama şimdi farkettim o an dalgınlığıma gelmiş R3 modelini değil koyduğum en son linkteki modeli aldım GTX 1060'lı model onun adınıda servisten öğrendim Alienware 17 R4 sitesinde adı yazmadığı için belirtememiştim.

Çok sağolun ama şimdi farkettim o an dalgınlığıma gelmiş R3 modelini değil koyduğum en son linkteki modeli aldım GTX 1060'lı model onun adınıda servisten öğrendim Alienware 17 R4 sitesinde adı yazmadığı için belirtememiştim.
Şu an sizin adınıza çok sevindim. Hevesinizi kırmamak için bir şey demedim ama almayan arkadaşlar şu yazımı okurlar umarım;
GTX 1000 serisi ile sonu m le biten 900 serisi arasında dağlar taşlar var.

Abi iyi yapmışsın alienware alarak mümkünse bana özel yanlarını yazarmısın bende alienware almak istiyorumda asus g752 arasında gidip geliyorum :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı