Dell 23.8″ G2422HS alınır mı?

Bütçe
4000
Herkese selam,
Dell 23.8″ G2422HS IPS 165Hz 1ms Full HD Adaptive Sync (DP+HDMI) yükseklik ayarlı Gaming monitör.

Bu monitör hakkında görüşlerinizi merak ediyorum almayı düşünüyorum da. Şu an Hepsiburada indirimlerinde 3600 TL.
Bende almayı düşünüyorum. Bir eksiği var mıdır?

Ben de aldım stuck pixel çıktı onun dışında çerçeveler, parlaklık vs. memnundum. Stuck pixel beni çok rahatsız ettiği için iade için yolladım şu an iade incelemesinin sonucunu bekliyorum.

Sorun çıkmadığı sürece bence çok güzel monitör iade edip etmeme de bayağı tereddüt yaşadım ama uzun süre kullanacağım ve beni de çok rahatsız ettiği için yolladım.

Arkadaşlar renkler falan canlı mı acaba? Ben Full Valorant oynuyorum VA panel olur mu? Ve en önemli sorum 80 90 FPS alıyorum 165 Hz monitor alsam hiçbir faydası olmaz mı oyun dışında falan da?

Ben de aldım stuck pixel çıktı onun dışında çerçeveler, parlaklık vs. memnundum. Stuck pixel beni çok rahatsız ettiği için iade için yolladım şu an iade incelemesinin sonucunu bekliyorum.

Sorun çıkmadığı sürece bence çok güzel monitör iade edip etmeme de bayağı tereddüt yaşadım ama uzun süre kullanacağım ve beni de çok rahatsız ettiği için yolladım.
Hocam nerden almıştınız acaba ürünü birde son durumu nedir değişim veya iade oldu mu?

Hocam nerden almıştınız acaba ürünü birde son durumu nedir değişim veya iade oldu mu?
gaming.gen.tr den almıştım. Sorunsuzca iade aldılar. Bir tane parlak pixel vardı. Video çekip canlı chatten yazdım. Kod verdiler yolladım, 1-2 iş günü inceleyip iadeyi başlattılar. Dell'in de sitesinde bu seri için 1 tane parlak pixel de sorunlu kabul edildiği yazıyor. Onla ilgili mi bilmiyorum fakat iade sorunsuzca gerçekleşti:

gaming.gen.tr den almıştım. Sorunsuzca iade aldılar. Bir tane parlak pixel vardı. Video çekip canlı chatten yazdım. Kod verdiler yolladım, 1-2 iş günü inceleyip iadeyi başlattılar. Dell'in de sitesinde bu seri için 1 tane parlak pixel de sorunlu kabul edildiği yazıyor. Onla ilgili mi bilmiyorum fakat iade sorunsuzca gerçekleşti:

Baktım ben de hocam ona 6 tane falan Bi şeyde yazıyor orda da tam anlamamıştım. Şu an ne kullanıyorsunuz monitör ben de 2k alacaktım sonra yarı fiyata bunun özelliklerde hoşuma gitti bunu mu alsam diye düşündüm çok masraf yapmak istemiyorum 1080p için bunu beğendimde

Baktım ben de hocam ona 6 tane falan bir şeyde yazıyor orada da tam anlamamıştım. Şu an ne kullanıyorsunuz monitör ben de 2K alacaktım sonra yarı fiyata bunun özelliklerde hoşuma gitti bunu mu alsam diye düşündüm çok masraf yapmak istemiyorum 1080p için bunu beğendimde

Anladığım kadarıyla ölü alt pixel için G serisinde 6 tane lazım diyor. Parlak alt pixel için ise 1 tane diyor. Alt pixel dediği her pixeli oluşturan kırmızı yeşil mavi LED'lerden biri diye anladım. Yani 2 tane tam ölü pixel de bu garanti kapsamında olmalıdır diye düşünüyorum toplamda 3x2 olacağı için.

Monitör alamadım daha, ölü pixel, parlak pixel çok etkilemez diye düşünüyordum ama etkiliyor. Daha pixel garantisi veren bir firma göremedim, mağazada kontrol ederken çıksa da iade alıyorlar mı bilmiyorum. Daha çözüm bulamadım. ASUS ProArt serisinde bile 5 Dark pixel sorunsuz kabul ediyoruz diyor.

En mantıklısı ikinci el kovalayıp deneyerek almak herhalde :D. Sıfırda risk büyük.

@brnk marka takıntısı bende de hiç yok. Şu an laptop ekranını kullanıyorum. İyi bir ekran değil karanlıkta ışık sızması belli oluyor hatta ama o bile rahatsız etmiyor. Parlak piksel ölü pixel de o kadar rahatsız etmez diye düşündüm ama etti.

Parlak pikselden rahatsız olmamdan çok niye bu kadar ufak bir sorunu kafaya bu kadar taktığıma daha çok sinir oldum :D. Normalde takılmam elektronikte ufak tefek sorunlara ama bu bayağı gıcık etti. Kendi içimde bu kadar tutarsızken sizin de kararsızlığınıza çok yardımcı olamam herhalde. Monitör de alamadım hala zaten :D.

@roser137 Valla hocam benim 4. monitor bu :D Geldi bu gün, görüntü kalitesi falan güzel ölü piksel vs. çıkmadı genel olarak güzel ilk izlenimlerim ama tek sıkıntı ghosting var overdrive, mprt ayarları falan kurcaladım geçmiyor. Msi Va Panel monitorumde vardı onda overdrive kapatınca ghosting geçiyordu bunda geçmiyor ama msi'da hiç oynammıyordu ghosting varken csde adamdan bi tane daha çıkıyordu arkasında, bunda adamlarda falan belli olmuyor sadece karanlık yerlerde falan böyle motion blur açmış gibi oluyor onun harici memnunum şu an için.

Geri
Yukarı