Dell 32" Gaming monitör response time ayarı nasıl olmalı?

WWxSunSet

Decapat
Merhaba arkadaşlar bende 165Hz 32 inç 2K bir Dell monitör var bu monitörden hikaye oyunlarını falan oynuyorum baktım ayarlarına response time Fast'te idi tıkladım super Fast ve Extreme de vardı hangisini kullanmalıyım?

Sistem özelliklerim:
RX 6700 XT - Ryzen 5 7600 - 32 GB RAM 6000 MHz - Gigabyte Aorus Elite AX B650M.

www.testufo.com/ghosting#background=004040&separation=160&pps=960&graphics=bbufo.png&pursuit=1 bu da ghosting testi 1440p de de yapabilirim.

www.testufo.com/ghosting#background=004040&separation=160&pps=1440&graphics=bbufo.png&pursuit=1 bu da 1440p.

Düzenleme: Bu ghosting testlerini Extreme de yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
UFO testlerinin linkini atmışsın ama attığın linke tıkladığında o sayfayı açan kişinin monitörünü teste sokuyor. Siz olayı yanlış anlamışsınız. UFO testini video olarak kayıt edip sonra atmanız lazım. Blurbuster sayfasının linki kimsenin işine yaramaz.

Konumuza gelirsek.
Response ayarlarını Fast'ya da Extreme yapmak her daim iyi olmaz.
Görüntü bozulmalarına neden olabiliyor. Dengeli ayar ya da hiç açılmaması tavsiyemdir.

UFO testlerinin linkini atmışsın ama attığın linke tıkladığında o sayfayı açan kişinin monitörünü teste sokuyor. Siz olayı yanlış anlamışsınız. UFO testini video olarak kayıt edip sonra atmanız lazım. Blurbuster sayfasının linki kimsenin işine yaramaz.

Konumuza gelirsek.
Response ayarlarını Fast'ya da Extreme yapmak her daim iyi olmaz.
Görüntü bozulmalarına neden olabiliyor. Dengeli ayar ya da hiç açılmaması tavsiyemdir.
atıyorum video kaydını.

Aynı monitörü kullanıyorum, Fast ayarı tercih ettim. Extreme modda görüntüde bozulmalar gördüm.
bilmiyorum bende fast 4 ms extreme 1 ms diyor internette.

atıyorum video kaydını.

bilmiyorum bende fast 4 ms extreme 1 ms diyor internette.
Yani e-sporcu değiliz hiçbirimiz, görüntü düzgünlüğü 1 ms'ten daha mühim gibi geliyor bana. Kaldı ki o kadar hardcore oyuncular zaten IPS panel tercih etmiyor, TN panel tercih ediyor. Fast mod ihtiyacı karşılıyor diye düşünüyorum. 1 ms ve 4 ms yan yana ayırt edilebilecek değerler değiller.

Atıyorum video kaydını.

Bilmiyorum bende Fast 4 ms Extreme 1 ms diyor internette.

1 ms diye bir tepkime yok bilgin olsun.
IPS-VA-TN panellerde 1 ms tepkime verebilen henüz monitör üretilmedi. Bu yüzden tepkimeyi düşürdüğünü sandığınız ayarlar aslında Overshoot'a neden oluyor. Bu yüzden ya dengeli ayar kullanın ya da kullanmayın. Aradaki farkı kolay kolay seçemiyorsunuz zaten.

1 ms diye bir tepkime yok bilgin olsun.
IPS-VA-TN panellerde 1 ms tepkime verebilen henüz monitör üretilmedi. Bu yüzden tepkimeyi düşürdüğünü sandığınız ayarlar aslında Overshoot'a neden oluyor. Bu yüzden ya dengeli ayar kullanın ya da kullanmayın. Aradaki farkı kolay kolay seçemiyorsunuz zaten.
tamam o zaman ben direk fast de devam edeyim zaten ihtiyacımı görüyor.

Geri
Yukarı