Dell 3537 RAM yükseltmesinde RAM'i görmüyor

EagleClaz

Femtopat
Daha fazla  
Dell Inspiron 3537 laptopumu kullanmaktayım anakart 1600 MHz DDR 3 16 GB RAM'e kadar destekliyor 8+4 yapmak istedimm fakat RAM'i görnedi tek tek taktıgımda 4 GB da çalışıyor 8 GB da çalışmıyor ne yapmam lazım?

Aldıgım RAM.

Son düzenleme:
Sendeki laptop 2 GB, 4 GB, 6 GB, 8 GB ve 16 GB RAM destekliyor sadece. Yaptığın konfigrasyonda çalışmaması normal. Onun dışında 8 GB olan RAM'i her iki slotta da denedin mi, yoksa ikinci slota mı taktın sadece?

Her iki slotta da denedim.

Aldığınız RAM sıkıntılı olabilir, çok küçük bir ihtimal de olsa tam oturmamış da olabilir. Dell'in sitesinde gösterilen 8 GB olan RAM desteği 4+4 şeklinde de olabilir. Başka bir 8 GB RAM daha bulma ihtimaliniz var mı?

Aldığınız RAM sıkıntılı olabilir, çok küçük bir ihtimal de olsa tam oturmamış da olabilir. Dell'in sitesinde gösterilen 8 GB olan RAM desteği 4+4 şeklinde de olabilir. Başka bir 8 GB RAM daha bulma ihtimaliniz var mı?

Oturduguna eminim başka bir 8 GB bulma ihtimalim şu an yok 16 GB'ta kadar destekliyor diye böyle aldım şu an sadece 8 takılı ve RAM'i görmüyor 4 GB taktıgımda 4 görüyor.

Oturduguna eminim başka bir 8 GB bulma ihtimalim şu an yok 16 GB'ta kadar destekliyor diye böyle aldım şu an sadece 8 takılı ve RAM'i görmüyor 4 GB taktıgımda 4 görüyor.

Dediğim gibi 12 GB RAM konfigrasyonunu desteklemiyor ve 8 GB olan RAM konfigrasyonunu da 4+4 olarak destekliyor olabilir. Başka RAM bulup denemekten başka çözüm yok gibi duruyor.

Geri
Yukarı